Środa, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 3910
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przenosiny wkrótce

Poniedziałek, 3 lutego 2020, 7:39
Aktualizacja: Wtorek, 4 lutego 2020, 8:41
Autor: red
Wałbrzych: Przenosiny wkrótce
Fot. Robert Bajek
Z dniem 1 września 2020 roku Gmina Wałbrzych zamierza przenieść siedzibę Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Wałbrzychu oraz Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 41, wchodzącej w jego skład, przy ulicy Władysława Orkana 55 na ul. Stanisława Moniuszki 118 w Wałbrzychu.

Zamiar przeniesienia siedziby Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Wałbrzychu, przy ulicy Władysława Orkana 55 oraz Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 41, wchodzącej w jego skład, do budynku przy ulicy Stanisława Moniuszki 118 w Wałbrzychu, wynika z potrzeby poprawy warunków lokalowych dla wychowanków i pracowników ośrodka.
- Stan obecnej bazy edukacyjnej przy ulicy Orkana 55 wymaga radykalnej zmiany i wiązałby się z poniesieniem wydatków niewspółmiernych do osiągniętego efektu. Bardziej racjonalnym rozwiązaniem jest przystosowanie do potrzeb ośrodka budynku przy ulicy Stanisława
Moniuszki 118 w Wałbrzychu - mówi prezydent Roman Szełemej.

Dzięki temu możliwe będzie zwiększenie oferty przyjęć młodzieży z dotychczasowych 44 miejsc przy ul. Orkana do 60 miejsc przy ul. Moniuszki. Przyjęcie większej liczby kierowanych do młodzieżowego ośrodka socjoterapii uczniów z Wałbrzycha zminimalizuje konieczność poszukiwania dla nich miejsc w innych placówkach. W przypadku wolnych miejsc będzie też możliwość przyjmowania do ośrodka młodzieży zamieszkującej poza Wałbrzychem, co przyczyni się do wzbogacenia oferty placówek i szkół specjalnych, gdyż deficyt wolnych miejsc jest problemem dla wielu jednostek samorządu terytorialnego.

Nowy ośrodek będzie przyjmował chłopców posiadających orzeczenie poradni psychologiczno-pedagogicznej o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na zagrożenie niedostosowaniem społecznym na wniosek rodziców zamieszkujących w Wałbrzychu, a w przypadku
uczniów spoza Wałbrzycha, na wniosek starosty powiatu.

Nowa siedziba placówki będzie gotowa do przyjęcia wychowanków od 1 września 2020 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

6
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
30%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group