Piątek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 5101
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Sokołowsko: Przerwa na czytanie w Sokołowsku

Środa, 22 maja 2019, 10:15
Autor: red
REGION, Sokołowsko: Przerwa na czytanie w Sokołowsku
Fot. użyczone
14 maja 2019 roku uczniowie oraz pracownicy Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Janusza Korczaka w Sokołowsku przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. „Przerwa na czytanie”.

Akcja ta skierowana była do szkół i placówek oświatowych każdego typu (szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe, ośrodki szkolno – wychowawcze).

O godz. 8.50 uczniowie klasy 4 i 6 przedstawili zalety czytania i poznawania nowych książek, a o 10.30 obecni w szkole uczniowie rozpoczęli akcję czytelniczą pod opieką swoich nauczycieli. Aby stworzyć prawdziwie domową atmosferę, która by sprzyjała czytaniu, uczestnicy przynieśli ze sobą poduszki, koce a nawet leżaki. Jedynie pogoda nam nie dopisała i nie mogliśmy przenieść akcji w plener.
Czytano na schodach, korytarzu, w klasach, przedszkolu, świetlicy, pokoju nauczycielskim. Jednym słowem – CZYTANO! WSZĘDZIE! Akcja miała na celu przede wszystkim: promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zachęcanie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu oraz integrację środowiska szkolnego.

Łącznie w akcji bicia rekordu czytania na przerwie wzięło udział 66 uczniów i 6 nauczycieli oraz 2 pracowników administracji i obsługi. Każdy uczestnik otrzymał ręcznie wykonaną zakładkę z cytatem nawiązującym do roli książek, jakie powinny pełnić w życiu każdego człowieka. Nad realizacją akcji w szkole czuwały p. Justyna Boczoń, opiekun świetlicy i p. Katarzyna Hawrot, nauczyciel języka polskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group