Poniedziałek, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 2856
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przestępczy duet zatrzymany

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 30 stycznia 2015, 6:30
Aktualizacja: Sobota, 31 stycznia 2015, 16:35
Autor: opr.red.
Fot. www.walbrzych.policja.gov.pl
Policjanci z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zatrzymali nieletniego, który wspólnie z 28–latkiem dopuścili się szeregu kradzieży i włamań. Zdobyty łup sprawcy sprzedawali przygodnym osobom. Część skradzionego mienia policjanci odzyskali.

Policjanci z drugiego komisariatu otrzymali zgłoszenie o włamaniu do samochodu marki Citroen Berlingo, z którego zginęły różnego rodzaju elektronarzędzia. Straty pokrzywdzony oszacował na ponad 10 tysięcy złotych. Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek na terenie dzielnicy Nowe Miasto w Wałbrzychu.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców przestępstwa. Policjanci mając dobre rozeznanie w środowisku przestępczym wytypowali 28-letniego mieszkańca Wałbrzycha. Ponadto podejrzewali, że udział w tym włamaniu brał również znany im 16-latek, dawniej trudniący się drobnymi kradzieżami. Przypuszczenia zajmujących się tą sprawą okazały się trafne. Przestępczy duet wpadł w ręce funkcjonariuszy. W trakcie przesłuchania obaj przyznali się do kradzieży z włamaniem. Podczas przeszukania ich mieszkań odzyskano część utraconego mienia.

Wyszło też na jaw, że nieletni od początku roku dokonał 20 kradzieży i włamań do różnych pomieszczeń gospodarczych. Zatrzymani stanęli już przed wymiarem sprawiedliwości, który wobec starszego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, natomiast 16-latek trafił do Młodzieżowego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat więzienia. Policjanci sprawdzają czy sprawcy nie dopuścili się więcej podobnych czynów. Sprawa jest rozwojowa.

ŹRÓDŁO: www.walbrzych.policja.gov.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~więzień to wiezień 30-01-2015 10:41
" ....natomiast 16-latek trafił do Młodzieżowego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego." Co za idiota wymyslił taką nazwę dla poprawczaka, czyli więzienia dla młodocianych bandytow, chuliganów i złodziei?
~WACLAW 31-01-2015 0:44
TAK BEDZIE SZKOLIL MLODYCH JAK KRASC A DO KICIA GNOJA
~volter 31-01-2015 9:50
miał się od kogo nauczyć tyle że takie gnojki biorą drobne, napiszcie jak dorwiecie tych co biorą GRUBO
~meksyk 1-02-2015 23:25
Już myślałem, że zatrzymali wysoko postawionych urzędników Ratusza.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group