Niedziela, 28 lutego
Imieniny: Lecha, Romana
Czytających: 1926
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przestępczy duet zatrzymany

Piątek, 30 stycznia 2015, 6:30
Aktualizacja: Sobota, 31 stycznia 2015, 16:35
Autor: opr.red.
Wałbrzych: Przestępczy duet zatrzymany
Fot. www.walbrzych.policja.gov.pl
Policjanci z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zatrzymali nieletniego, który wspólnie z 28–latkiem dopuścili się szeregu kradzieży i włamań. Zdobyty łup sprawcy sprzedawali przygodnym osobom. Część skradzionego mienia policjanci odzyskali.

Policjanci z drugiego komisariatu otrzymali zgłoszenie o włamaniu do samochodu marki Citroen Berlingo, z którego zginęły różnego rodzaju elektronarzędzia. Straty pokrzywdzony oszacował na ponad 10 tysięcy złotych. Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek na terenie dzielnicy Nowe Miasto w Wałbrzychu.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców przestępstwa. Policjanci mając dobre rozeznanie w środowisku przestępczym wytypowali 28-letniego mieszkańca Wałbrzycha. Ponadto podejrzewali, że udział w tym włamaniu brał również znany im 16-latek, dawniej trudniący się drobnymi kradzieżami. Przypuszczenia zajmujących się tą sprawą okazały się trafne. Przestępczy duet wpadł w ręce funkcjonariuszy. W trakcie przesłuchania obaj przyznali się do kradzieży z włamaniem. Podczas przeszukania ich mieszkań odzyskano część utraconego mienia.

Wyszło też na jaw, że nieletni od początku roku dokonał 20 kradzieży i włamań do różnych pomieszczeń gospodarczych. Zatrzymani stanęli już przed wymiarem sprawiedliwości, który wobec starszego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, natomiast 16-latek trafił do Młodzieżowego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat więzienia. Policjanci sprawdzają czy sprawcy nie dopuścili się więcej podobnych czynów. Sprawa jest rozwojowa.

ŹRÓDŁO: www.walbrzych.policja.gov.pl

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group