Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 5670
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Przeszkolą wiele osób

Poniedziałek, 21 lutego 2022, 8:33
Aktualizacja: 12:35
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Przeszkolą wiele osób
Fot. MKS Szczawno–Zdrój
„O zdrowie podopiecznych dbamy – torbę medyczną i przeszkolenie z pierwszej pomocy już posiadamy”. MKS Szczawno–Zdrój po raz kolejny będzie szkolić z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Jak informuje prezes klubu z Uzdrowiska Paweł Danielak, 26 lutego w hali sportowej przy ulicy Słonecznej 1A odbędzie się realizacja projektu „O zdrowie podopiecznych dbamy – torbę medyczną i przeszkolenie z pierwszej pomocy już posiadamy”. Projekt sfinalizowany zostanie w 100% ze środków firmy PZU w ramach programu PZU Pomoc To Moc, a wartość projektu to 13 rys. zł.

W szkoleniu udział weźmie 30 osób, a będą to trenerzy, kierownicy drużyn, czy też pracownicy szczawieńskiego MOSiRu. Do udziału w projekcie zgłosiło się 12 klubów i wspomniany Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Szczawnie-Zdroju. Wśród klubów będą to: MKS Szczawno-Zdrój, Górnik Wałbrzych, MKS Basket Szczawno-Zdrój, Czarni Lwów, KP Gwarek Wałbrzych, KS Zjednoczeni Ścinawka Średnia, Górnik Boguszów Gorce, Płomień Makowice, Nysa Kłaczyna, LZS Burza Dzikowiec, MKS Karolina Jaworzyna Śląska, Olimpia Kamienna Góra.

Każdy z uczestników weźmie udział w 6h szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej ukierunkowanej na urazy, jakie mogą powstać podczas treningów, czy zawodów sportowych. Uczestnicy zdobędą podstawową wiedzę, jak udzielać pierwszej pomocy poszkodowanemu w sytuacjach, które zdarzają się dość często w rywalizacji sportowej. Stłuczenia, złamania, rozcięcia skóry, krwotoki z nosa, czy głowy to dość częste urazy spotykane na boiskach piłkarskich. Zdobyta przez uczestników szkolenia organizowanego przez MKS Szczawno-Zdrój wiedza z pewnością przyda się uczestnikom w życiu prywatnym, jak i podczas wykonywanej przez nich pracy. Poza szkoleniem, każdy z uczestników otrzyma dla swojego klubu specjalnie wyposażoną torbę medyczną, która jest nieodzownym akcesoriem każdego meczu piłkarskiego.

Start szkolenia przewidziany jest na godzinę 09:00, a zakończenie planowane jest na godzinę 15:00.

Twoja reakcja na artykuł?

6
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
13%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group