Niedziela, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 3012
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Przewoził dzieci autobusem bez prawa jazdy kategorii „D”

Środa, 7 października 2015, 14:41
Aktualizacja: Czwartek, 8 października 2015, 7:15
Autor: opr.red.
Region: Przewoził dzieci autobusem bez prawa jazdy kategorii „D”
Fot. użyczone
07 października 2015 r. w Boguszowie – Gorcach przy ulicy Kopernika inspektor kłodzkiego oddziału dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego wraz z funkcjonariuszem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu skontrolowali autobus, którym mający siedzibę w Wałbrzychu przewoźnik wykonywał zarobkowy przewóz drogowy osób dowożąc dzieci do Szkoły Podstawowej nr 6 w Boguszowie – Gorcach.

Kontrolę przeprowadzono w związku ze zgłoszeniem jakie miało miejsce do dolnośląskiej ITD, w którym wskazano na możliwość występowania nieprawidłowości w realizowanych przewozach. W trakcie kontorli stwierdzono, iż kierowca prowadząc autobus, którym dowożono do szkoły dzieci, nie posiada prawa jazdy kategorii „D” wymaganej do kierowania takim pojazdem.

Kierowca posiadał jedynie prawo jazdy uprawniające do kierowania samochodem osobowym. Z poczynionych ustaleń wynikało, iż kierowca miał wykonać jeszcze dwa kursy z dziećmi, jednakże z uwagi na prowadzoną kontrolę nie zdołał tego uczynić a jego aktywność w ograniczyła się do wykonania jednego kursu.

Kontrola wykazała także, że kierowca nie posiada wymaganego orzeczenia lekarskiego, psychologicznego oraz szkolenia, które to elementy są niezbędne aby kierowca wykonujący przewóz osób autobusem w ramach transportu drogowego mógł legitymować się dokumentem potwierdzającym posiadanie kwalifikacji zawodowych.

W toku kontroli kierowca nie okazał także dowodu rejestracyjnego autobusu, który został zatrzymany przez inspektorów ITD w końcu września z powodu usterek technicznych. Przeprowadzona wtedy kontrola wykazała także, iż inny kierowca autobusu tego samego przewoźnika nie posiada wymaganych kwalifikacji zawodowych do wykonywania zarobkowych przewozów osób.

W związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami dalsze czynności w sprawie, w tym wobec osoby zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie, będą prowadzone przez funkcjonariuszy Policji.

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group