Piątek, 9 czerwca
Imieniny: Dominika, Felicjana
Czytających: 4460
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przy Husarskiej rusza budowa w ramach programu "Mieszkanie Plus"

Poniedziałek, 3 lipca 2017, 14:45
Aktualizacja: Wtorek, 4 lipca 2017, 9:25
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Przy Husarskiej rusza budowa w ramach programu "Mieszkanie Plus"
Fot. Robert Bajek
Od symbolicznego wbicia pierwszej łopaty rozpoczęła się dzisiaj przy ulicy Husarskiej w Wałbrzychu budowa pięciu budynków w ramach rządowego programu "Mieszkanie Plus".

- Dzisiaj rozpoczynamy inwestycję, która jest szansą dla ponad 200 wałbrzyskich rodzin. Jestem przekonany, że inwestycja zostanie szybko zrealizowana. Podziękowania należą się wszyskim, którzy do niej doprowadzili, ale przede wszystkim dla rządu pani Beaty Szydło, bo to co się dzieje, to dzieje się w ramach szerszego programu zrównoważonego rozwoju, programu, w ramach którego wspierane są nie tylko duże aglomeracje, ale również średniej i mniejszej wielkości ośrodki miejskie. Dzięki temu tysiące rodzin w całej Polsce już wkrótce uzyska szanse na swoje mieszkanie - powiedział Michał Dworczyk - Poseł na Sejm RP, Wiceminister Obrony Narodowej, zaangażowany w ten projekt.

Przypomnijmy: 5 czerwca Roman Szełemej - prezydent Wałbrzycha podpisał umowę inwestycyjną z BGK Nieruchomości S.A. Dzięki podpisanej umowie w Wałbrzychu powstanie 5 budynków, zawierających 215 nowoczesnych mieszkań na wynajem z opcją dojścia własności. Warto podkreślić, że budowa nie wiąże się z żadnymi wydatkami dla Gminy Wałbrzych, która jedynie przekazała grunt pod inwestycję, oraz przygotowała projekty i dokumentację. Sama budowa, której koszt szacowany jest na około 30 milionów złotych, zostanie w całości sfinansowana ze środków BGK Nieruchomości S. A.

- Są to mieszkania dla wałbrzyszan, ale tak naprawdę każdy kto chce się osiedlić w Wałbrzychu może złożyć wniosek o to, aby takie mieszkanie otrzymać. Tu będzie 215 mieszkań komunalnych o różnej wielkości, od jednopokojowych do takich, które mają trzy pokoje. Mieszkania będa w pełni wyposażone, gotowe do zamieszkania. Dzisiaj byłem świadkiem podpisania umowy pomiędzy wykonawcą - firmą z Warszawy a BGK Nieruchomości, który to finansuje - powiedział Roman Szełemej - Prezydent Wałbrzycha.

Pięć budynków przyulicy Husarskiej będzie zawierało 215 lokali mieszkalnych: 28 lokali 35-metrowych, 52 lokale 74-metrowe i 135 lokali 48-metrowych. Planowana wysokość czynszu to około 13 zł/mkw. Do dyspozycji lokatorów będzie około 160 miejsc parkingowych, zlokalizowanych w sąsiedztwie budynków. Zgodnie z podpisaną umową budowa ma się zakończyć w listopadzie 2018 roku.

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group