Niedziela, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 1937
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przy II LO powstała pracownia artystyczna

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 17 września 2011, 18:21
Aktualizacja: 18:26
Autor: Sven
Fot. Sven
Jeszcze kilkanaście miesięcy temu był to najzwyklejszy strych. Teraz jest to galeria i pracownia artystyczna.

Wystawą grafik i rysunków Dominika Jefmańskiego, ucznia II Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu, zainaugurowała swoją działalność pracownia artystyczna, jakiej chyba nie ma w okolicy. Strych przez wiele lat był miejscem gromadzenia się kurzu i różnych gratów. Teraz stał się miejscem, w którym uczniowie Zespołu Szkół nr 2 będą mogli rozwijać swoje talenty plastyczne. Już niedługo zakończy się przygotowywanie projektu, którego celem jest zdobycie pieniędzy na profesjonalne wyposażenie pracowni.

- W pracowni młodzież będzie rzeczywiście malować, rzeźbić i tworzyć inne formy plastyczne. Będą tu także wystawy prac wykonanych przez naszych uczniów. Po skompletowaniu wyposażenia, co niedługo nastąpi, będzie to miejsce, jakiego chyba nie znajdziemy w całej okolicy – mówił z dumą dyrektor II LO Robert Wróbel.

Małgorzata Stączek, która prowadzi w szkole zajęcia z plastyki i historii sztuki chwaliła talent swojego ucznia: - Dominik jest nie tylko uzdolniony plastycznie, jest także finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Historii Sztuki. Mam nadzieję, że ta wystawa jest kolejnym krokiem na drodze do artystycznej sławy. Kolejnym, bo pierwsze artystyczne kroki Dominik stawiał pod opieką Bogumiły Stęszewskiej.

Sam bohater dnia był raczej powściągliwy w słowach: - Zapraszam do oglądania – powiedział.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 17-09-2011 19:24
bardzo utalentowany chłopiec...widziałam Jego prace... życzę mu sukcesów...
~J. 17-09-2011 20:31
Fantastyczny artysta,wielki talent ;)
~Sąsiad 17-09-2011 21:28
miły,kulturalny młody człowiek...
~benbkmen 19-09-2011 10:17
Tak. Grafikę ma wspaniale opanowaną.Gratulacje
~Fred 19-09-2011 10:48
Uczniowie tego Zespołu Szkół zasługują na taką pracownię. Wielu uczniów tej szkoły było laureatami olimpiad wiedzy o sztuce. Pracownię zrealizowano w ramach jednego z projektów objętych Lokalnym Projektem Rewitalzacji, z dofinansowaniem ze srodków Regionalnego Programu Operacyjnego (70 %). Szkoda,ze ani słowem nie wspomniano o osobach, dzięki pracy których ten projekt zrealizowano.Wszystko chyba dlatego, że nie miał w to wkładu obecny starosta R.Ławski. A przecież poprzednika mimo, że jest wicestarostą i odpowiada za szkolnictwo, nie wypada chćby słowem pochwalić. A już tym bardziej pracowników starostwa.
~ 20-09-2011 17:27
Byłam na tym wydarzeniu i na samym początku, po przywitaniu Dyrektor Wróbel podziękował obecnemu na spotkaniu Wicestaroście za wkład i pomoc w projekt realizacji tego przedsięwzięcia. Wystawa zachwyca,utalentowany chłopak.
~absolwent 23-09-2011 10:43
Sądzę, że autorowi jednego z postów chodziło nie o podziękowanie wicestaroście. W Wałbrzychu zbyt rzadko pokazuje sie zwykłych ludzi, pracowników róznych instytucji, z inspiracji i pracy których powstają duże i małe rzeczy zmieniajace nasze otoczenie. Trzeba wykorzystywać w tym zakresie każda okazję, a przy okazjiuczyc młdzież.
~Juda. 6-10-2012 21:20
to mój ulubiony artysta

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group