Poniedziałek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 1885
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przy Piłsudskiego powstanie toaleta publiczna

Wtorek, 11 sierpnia 2015, 15:45
Aktualizacja: Środa, 12 sierpnia 2015, 7:08
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Przy Piłsudskiego powstanie toaleta publiczna
Fot. red
Gmina Wałbrzych chce przy ulicy Piłsudskiego 60a stworzyć kolejną w mieście toaletę publiczną.

W budynku, który ma w niedalekiej przyszłości służyć mieszkańcom dzielnicy Nowe Miasto, kiedyś funkcjonowała toaleta publiczna, ale od wielu lat jest ona nieczynna. Teraz trzeba tam wykonać szereg robót. Mowa m.in. o remoncie pokrycia dachu, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej, remoncie elewacji, wymianie instalacji wodno - kanalizacyjnej, wykonaniu instalacji wentylacji, ogrzewania oraz robót ogólnobudowlanych w budynku, a także zagospodarowaniu terenu wokół budynku wraz z podjazdem dla niepełnosprawnych. Roboty mają się zakończyć do końca września.

Na razie nie wiadomo jeszcze dokładnie, ile pochłonie ten remont, ale należy się spodziewać, że może to być suma w okolicach 500 tys. zł.

Przed rokiem dyskusja na temat budowy dwóch toalet w centrum miasta poróżniła radnych, ale ostatecznie teraz mieszkańcy i turyści mogą korzystać z toalety znajdującej się przy ul. Rycerskiej. Do drugiej można wejść od ul. Kopernika i znajduje się ona w zabytkowym budynku tuż za ratuszem. Toalety są samoobsługowe, dostosowane dla osób niepełnosprawnych i z przewijakami dla dzieci. Czynne są codziennie. Na ul . Rycerskiej od godz. 8.00 do 20.00, przy ratuszu całodobowo. Obie toalety objęte są monitoringiem miejskim.

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group