Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 5395
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Przybyło ponad 200 harcerzy

Poniedziałek, 17 czerwca 2024, 6:49
Aktualizacja: 10:20
Autor: red
REGION, Głuszyca: Przybyło ponad 200 harcerzy
Fot. UM Głuszyca
Gmina Głuszyca gościła 220 harcerzy podczas Zlotu Hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej im. hm. Alojzego Ciasnochy.

Czuj, czuj, czuwaj, Głuszyca! W ostatnich dniach Gmina Głuszyca. a zwłaszcza wieś Grzmiąca tętniły harcerskim duchem, a mieszkańcy z pewnością zauważyli liczne grupy harcerzy przemierzających okolice. Wszystko to za sprawą zlotu Hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej im. hm. Alojzego Ciasnochy, który odbył się na zaproszenie Burmistrza Głuszycy, Romana Głoda.

Na zlocie pojawiło się aż 220 uczestników – zuchów, harcerzy, harcerzy starszych, wędrowników i instruktorów z 18 jednostek hufca. W ciągu tych kilku dni młodzi harcerze doskonalili swoje umiejętności w orientacji w terenie, podchodach, udzielaniu pierwszej pomocy i wielu innych dziedzinach, które są nieodłącznym elementem harcerskiego życia. Były to dni pełne integracji, nauki i niezapomnianych przygód.

Zuchy miały wyjątkową okazję zdobywać trop Miś Wojtek. Przemierzając górskie szlaki, poznawały wojskowe pojazdy, uczyły się udzielać pierwszej pomocy w szpitalu polowym oraz budowały modele ciężarówek. Harcerze i harcerze starsi, na swoich trasach, zdobywali umiejętności gotowania, udzielania pierwszej pomocy, fotografowania oraz samoobrony. Nie zabrakło również lekcji historii i nauki wyznaczania szlaków.

Wieczory spędzone przy ognisku były okazją do tworzenia nowych harcerskich wspomnień. Wspólne śpiewy, opowieści i zabawy wzmocniły więzi między uczestnikami. Zlot był również momentem zakończenia roku harcerskiego oraz przygotowaniem do nadchodzących obozów letnich.

Cieszymy się, że Hufiec ZHP Ziemi Wałbrzyskiej wybrał Głuszycę na miejsce tego wspaniałego zlotu. Nasza gmina, położona w malowniczych Górach Sowich, to idealne miejsce do organizacji takich wartościowych i pełnych przygód wydarzeń. Jesteśmy otwarci na współpracę i gotowi gościć kolejne inspirujące inicjatywy.

Życzymy wszystkim harcerzom długich, bezpiecznych wakacji oraz wielu sukcesów na harcerskim szlaku. Do zobaczenia na kolejnym zlocie!

Czuwaj!

Twoja reakcja na artykuł?

2
40%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
60%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group