Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 3888
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Przygotuj Szlachetna Paczkę dla powodzian z dolnośląskiego

Piątek, 3 sierpnia 2012, 9:07
Aktualizacja: 9:08
Autor: opr. PAW
REGION: Przygotuj Szlachetna Paczkę dla powodzian z dolnośląskiego
Fot. red
40 wolontariuszy Szlachetnej Paczki z całej Polski bierze udział w akcji pomocy powodzianom z rejonu Jeleniej Góry (Olszyna, Ubocze, Maciejowa). Inicjatywa zrodziła się w dolnośląskiej Szlachetnej Paczce. Jej inicjatorką jest Urszula Polak, która w niespełna tydzień zorganizowała sztab pomocowy.

Na czym polegała pomoc Szlachetnej Paczki na Dolnym Śląsku?

ETAP I – Ankietowanie:

W pierwszym etapie akcji „Szlachetna Paczka dla Powodzian”, wolontariusze odwiedzili łącznie 108 rodzin z terenu Olszyn, Ubocza oraz Maciejowej. W trackie wizyt mieli okazję na własne oczy zobaczyć efekty potężnego żywiołu, który w kilka minut pozbawił mieszkańców dorobku całego życia. Odwiedzając rodziny, wolontariusze przeprowadzali z nimi ankiety, z których dowiadywali się między innymi o zniszczeniach oraz potrzebnej pomocy. Przekazali też 44 paczki pierwszej potrzeby (w paczce znalazły się środki chemiczne, czystości, woda, żywność). Ostatecznie po zakończeniu pierwszego etapu zdecydowano o włączeniu do akcji „Szlachetna Paczka dla Powodzian” 29 rodzin, które w wyniku powodzi ucierpiały najbardziej.

II ETAP – szukamy darczyńców:

Drugi etap akcji Szlachetna Paczka dla Powodzian rozpoczyna się 1 sierpnia i potrwa do 17 sierpnia. Przez ten czas będą prowadzone działania, mające na celu znalezienie darczyńców dla 29 rodzin.

JAK WYBRAĆ RODZINĘ I PRZYGOTOWAĆ POMOC?

Na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl znajduje się już lista opisów 29 rodzin. Z opisu można dowiedzieć się o obecnej sytuacji rodzin, tym co stracili w wyniku powodzi i czego potrzebują. Można tam również znaleźć kontakt telefoniczny i adres mailowy do koordynatora akcji, z którym należy skontaktować się po wybraniu rodziny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group