Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3001
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przyjdź do Teatru

Poniedziałek, 12 października 2020, 7:45
Aktualizacja: Wtorek, 13 października 2020, 8:20
Autor: red
Wałbrzych: Przyjdź do Teatru
Fot. organizatorzy
Wałbrzyski Teatr Dramatyczny zaprasza.

„PRZYSZEDŁ MEŻCZYZNA DO KOBIETY”
Tekst: Siemion Złotnikow
Przekład: Andrzej Wanat
Konsultacja reżyserska: Piotr Ratajczak
Obsada: Irena Wójcik, Piotr Tokarz

Bohaterami sztuki Siemiona Złotnikowa są mocno doświadczeni przez życie, rozpaczliwie szukający ciepła i zrozumienia dojrzali ludzie. On – nieśmiały i zakompleksiony aptekarz po przejściach. Ona – udająca oschłą i zdystansowaną – kobieta z przeszłością. Ich znajomość zaczyna się fatalnie. Zaaranżowane spotkanie już na wstępie przebiega nie tak, jak miało. Rozczarowanie od początku. Ale może warto spróbować?

„Przyszedł mężczyzna do kobiety” to przedstawienie realizowane przez Irenę Wójcik i Piotra Tokarza w ramach Wolnej Sceny Inicjatyw Aktorskich.

GRAMY:
16.10 / PIĄTEK / GODZ. 19:00 / DUŻA SCENA
17.10 / SOBOTA / GODZ. 18:00 / DUŻA SCENA
18.10 / NIEDZIELA / GODZ. 18:00 / DUŻA SCENA

„108 KOSTEK CUKRU”

Tekst: Zuzanna Bojda na podstawie powstańczego pamiętnika Ireny Sierakowskiej
Reżyseria: Agata Puszcz
Scenografia i kostiumy: Karolina Mazur
Muzyka: Krzysztof Kaliski
Video: Przemysław Jeżmirski
Zdjęcia: Tobiasz Papuczys
Lekcje stepowania: Dariusz Dudzik
Inspicjent: Anna Solarek
Występuje: Irena Sierakowska

Spektakl w reżyserii Agaty Puszcz powstał na kanwie pamiętnika odnalezionego w gruzach Warszawy tuż po Powstaniu. Adaptacji intymnego dziennika podjęła się Zuzanna Bojda. Kameralne przedstawienie opowiada o prawdziwej historii jednostki uwikłanej w wielkie wydarzenia oraz prawdziwych emocjach towarzyszących odkrywaniu rodzinnej tajemnicy.

Dwie Ireny – Współczesna Irena Sierakowska i Irena Sierakowska, która zginęła w Powstaniu Warszawskim, są ze sobą spokrewnione, ale nigdy się nie poznały. Mimo to wiele je łączy, o wiele więcej niż tylko imię.
Bohaterka jest pewna, że mieszka w niej coś, co potrzebuje nazwania – rozpoczyna więc poszukiwania. Szuka tak długo, aż wpada na trop – małe pudełko z pamiątkami, pudełko pamięci.
W tym pudełku znajduje się częściowo zwęglony pamiętnik pisany przez Irenę Sierakowską w sierpniu 1944 roku, którego fragmenty nadal jeszcze można odczytać.
Monodram powstał w ramach Wolnych Scen Inicjatyw Aktorskich.

GRAMY:
15.10 / CZWARTEK / GODZ. 19:00 / SCENA KAMERALNA

REZERWACJA BILETÓW:
Biuro Współpracy z Publicznością / tel. 74 648 83 01 (do 03); http://bilety.teatr.walbrzych.pl/

Obok spektakli warto zapoznać się także z działalnością teatru w wersji on-line, czyli SZANIAWSKI. FM
Podcasty Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu.

Przed nami finał projektu SZANIAWSKI. FM I ostatnie premiery podcastów teatralnego internetowego radia!
Już teraz macie dostęp do wszystkich dotychczasowych odcinków bezpłatnie na platformach SOUNDCLOUD i SPOTIFY – więcej info na stronie!

SZANIAWSKI.FM to pierwszy w całości radiowy i internetowy projekt Teatru Dramatycznego - pełen empatycznych podcastów, ciepłych i mądrych głosów teatralnych przyjaciół, a także wypełniony po brzegi autorską muzyką. Najbliższe premiery i wydarzenia:

PODCAST KAROLA NEPELSKIEGO

PREMIERA 16.10.2020 / GODZ. 19:00

Kompozytor Karol Nepelski – laureat Grand Prix 1. Festiwalu Muzyki w Teatrze REZONANS – tworzy dla Was bardzo wyjątkowy podcast w całości poświęcony pamięci Krzysztofa Pendereckiego.

Nepelski wplata swoje własne kompozycje pomiędzy wspomnienia i anegdoty dotyczące mistrza. Mamy szansę posłuchać wyjątkowej muzyki, która z pewnością nie pozostawi nikogo obojętnym. Opowieść Karola o jego relacji mistrz-uczeń, pozwoli nam poznać Krzysztofa Pendereckiego z zupełnie niespodziewanej strony.

PODCAST KAROLINY BRUCHNICKIEJ

PREMIERA 17.10.2020 / GODZ. 19:00

Jedna z najmłodszych aktorek w naszym zespole – Karolina Bruchnicka – opowie o swoim powrocie do rodzinnego Wałbrzycha. Mianowana niedawno ambasadorką miasta aktorka skupi się na kierunkach rozwoju i przyszłości swojej małej ojczyzny. Karolina opowie, jak przeżyła pandemię, jakie produkcje filmowe i teatralne była zmuszona odłożyć na bliżej nieznaną przyszłość i wreszcie, co fascynującego wydarzyło się w jej życiu w tym czasie.

Podcast wzbogaci kącik lektury prasy teatralnej oraz rozmowa z bardzo szczególnym gościem – Prezydentem Wałbrzycha Romanem Szełemejem.

Zachęcamy do odsłuchu zarówno premierowych, jak i wcześniejszych nagrań!

17 października zapraszamy wszystkich na FINAŁ projektu do Teatru! Będzie okazja wspólnie posłuchać podcastów, a także spotkać się z ich twórcami.

Projekt SZANIAWSKI.FM dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
50%
Hahaha
1
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group