Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 3683
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przyjdź na spotkanie i dowiedz się więcej o pieczy zastępczej

Wtorek, 11 kwietnia 2017, 11:16
Aktualizacja: 12:49
Autor: red
Wałbrzych: Przyjdź na spotkanie i dowiedz się więcej o pieczy zastępczej
Fot. red
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Wałbrzychu zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące dofinansowania projektów wsparcia rodziny i pieczy zastępczej oraz usług aktywnej integracji. Spotkanie odbędzie się 12 kwietnia br. w Wałbrzychu.

Podczas spotkania zostaną przedstawione możliwości wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, w ramach Osi Priorytetowej 9 Włączenie społeczne: Działanie 9.1 Aktywna integracja i Działanie 9.2 Dostęp do wysokiej jakości usług społecznych na projekty obejmujące:

- usługi wsparcia systemu pieczy zastępczej w zakresie podnoszenia kompetencji i kwalifikacji kadr systemu pieczy zastępczej w ramach szkoleń / kursów itp. oraz możliwości podnoszenia kompetencji i kwalifikacji personelu służb świadczących usługi pieczy zastępczej jako element projektu (działanie 9.2 B),

- usługi specjalistycznego poradnictwa (prawnego, rodzinnego, psychologicznego) dla osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, ich rodzin oraz osób z ich otoczenia w celu poprawy ich sytuacji społeczno-zawodowej (działanie 9.1 A - pierwszy typ operacji).

Omówione zostaną warunki ubiegania się o dofinansowanie w ramach ww. działań oraz podstawowe zasady kwalifikowalności wydatków.

Do udziału zapraszamy: jednostki samorządu terytorialnego, ich związki i stowarzyszenia oraz jednostki organizacyjne, jednostki organizacyjne pomocy społecznej, organizacje pozarządowe, podmioty prowadzące działalność w obszarze pomocy społecznej oraz systemu wspierania rodziny i pieczy zastępczej, podmioty ekonomii społecznej oraz przedsiębiorstwa społeczne, kościoły, związki wyznaniowe oraz osoby prawne kościołów i związków wyznaniowych.

Prosimy o zgłaszanie udziału w spotkaniu drogą mailową na adres pife.walbrzych@dolnyslask.pl, lub telefoniczną pod numerem telefonu 74 66 55 172 lub 173.

Spotkanie odbędzie się w środę, 12 kwietnia 2017 r., w godz. 10.00-13.00 w Wałbrzychu w siedzibie Ratusza Miejskiego przy Pl. Magistrackim 1 (II piętro, sala 26).

Sala, w której odbędzie się spotkanie, jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Prosimy o zgłaszanie potrzeb osób z niepełnosprawnościami na etapie rekrutacji.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group