Wtorek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 4651
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Jedlina-Zdrój: Przyjmą odpady z Jedliny

Niedziela, 13 lutego 2022, 11:53
Autor: opr. PAW
Wałbrzych/Jedlina-Zdrój: Przyjmą odpady z Jedliny
Fot. archiwum
Podczas najbliższej sesji, radni miejscy Wałbrzycha podejmą uchwałę w sprawie przyjęcia do realizacji zadania publicznego w zakresie zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu Gminy Jedlina Zdrój.

W 2019 roku spółka komunalna Gminy Wałbrzych MZUK Sp. z o. o. zrealizowała projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej pn. „Rozbudowa istniejącej linii sortowniczej odpadów o system mechanicznego i biologicznego przetwarzania odpadów (kompostowanie i stabilizacja), polegająca na budowie Zakładu Segregacji i Zagospodarowania Odpadów w Wałbrzychu przy ul. Beethovena”.

Podczas aplikowania o dofinansowanie na w/w projekt, zostały zawarte listy intencyjne z czterema gminami powiatu wałbrzyskiego wchodzącymi wówczas w skład Regionu Południowego gospodarki odpadami komunalnymi województwa dolnośląskiego: Głuszycą, Jedliną-Zdrój, Szczawnem-Zdrój oraz Walimiem, w ramach którego strony zobowiązały się do przekazywania do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych przy ul. Beethovena w Wałbrzychu odpadów komunalnych do przetwarzania. Instalacja Komunalna przy ul. Beethovena w Wałbrzychu posiada moce przerobowe dostosowane do możliwości przetworzenia odpadów komunalnych z Gminy Wałbrzych oraz 4 gmin będących sygnatariuszami listów intencyjnych.

Twoja reakcja na artykuł?

10
40%
Cieszy
6
24%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
8%
Złości
7
28%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group