Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 3787
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Przystanek kolejowy "Dzikowiec"

Piątek, 28 maja 2021, 6:49
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Przystanek kolejowy "Dzikowiec"
Fot. Ministerstwo Infrastruktury
Rada Ministrów przyjęła uchwałę o utworzeniu Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021–2025. Program obejmuje 355 zadań za miliard złotych. Na liście podstawowej znalazł się przystanek „Boguszów–Gorce Dzikowiec”.

Ministerstwo Infrastruktury podało lokalizację wszystkich inwestycji do realizacji w ramach tzw. Programu Przystankowego, którego celem jest zwiększenie dostępu lokalnych społeczności do transportu kolejowego. Na liście podstawowej są 173 lokalizacje, a na liście rezerwowej 182. Wśród planowanych działań znalazła się budowa przystanku „Boguszów-Gorce Dzikowiec”. Przystanek ten jest istotny z uwagi na fakt rozszerzenia możliwości dojazdu do Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego Dzikowiec dla osób przyjezdnych drogą kolejową. Gminie zależy na zwiększeniu atrakcyjności oraz dostępności Dzikowca dla mieszkańców oraz turystów.

W dalszych planach dotyczących Dzikowca jest wykorzystanie środków pozyskanych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na przebudowę drogi dojazdowej, rozbudowę infrastruktury parkingowej na terenie OSR Dzikowiec i modernizację tras downhill. 26 maja dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach, Rafał Wiernicki podpisał umowę na modernizację układu systemu sterowania kolei linowej. Zdaniem OSiR, inwestycja o wartości 236 898 zł, pozwoli na długie lata bezpiecznej eksploatacji kolei i zbliża do realizacji celu jakim jest stworzenie pod Dzikowcem miejsca przyjaznego całym rodzinom, miejsca do którego chętnie się wraca i które potrafi pozytywnie zaskoczyć.

Twoja reakcja na artykuł?

18
72%
Cieszy
5
20%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
4%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group