Piątek, 30 października
Imieniny: Przemysława, Edmunda
Czytających: 1692
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przyszli ze szklankami, wyszli ze skradzionym portfelem

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Piątek, 19 stycznia 2018, 13:44
Aktualizacja: 14:46
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Dwóch 36–letnich braci zatrzymali w tym tygodniu funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu oraz policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie–Gorcach. Mężczyźni odpowiedzą przed sądem za kradzież, której dokonali na 87–letnim mieszkańcu powiatu wałbrzyskiego.

Dwóch mężczyzn pod pozorem sprzedaży kompletu szklanek 16 stycznia 2018 roku po południu odwiedziło starszego mężczyznę w jego miejscu zamieszkania w Boguszowie-Gorcach przy ul. Kosynierów. 87-latek znał obu braci, dlatego zaprosił ich do środka, a ci wykorzystali sytuację i ukradli mu portfel, w którym miał 850 złotych.

Poinformowani o zdarzeniu policjanci niezwłocznie rozpoczęli czynności operacyjne w celu wyjaśnienia okoliczności zdarzenia. Pierwszego ze sprawców funkcjonariusze zatrzymali tego samego dnia w Kamiennej Górze. Drugi przestępca trafił do policyjnej izby zatrzymań w minioną środę przed południem.

W trakcie czynności procesowych obaj mężczyźni przyznali się do popełnionego czynu i złożyli stosowne wyjaśnienia. Jeden z braci po wykonaniu przez funkcjonariuszy czynności procesowych został umieszczony w zakładzie karnym, gdyż za popełnione wcześniej przestępstwa ma odsiedzieć za kratami więzienia ponad 4 lata.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group