Czytających: 4918

REGION: Przywiózł srebro

Piątek, 19 sierpnia 2022, 18:12
Aktualizacja: Sobota, 20 sierpnia 2022, 10:13
Wielki sukces sportowy wałbrzyskiego policjanta. Będący od lipca tego roku w reprezentacji Polski sierż. Konrad Piechaczek, w poprzedni weekend zdobył srebrny medal indywidualnie podczas Mistrzostw Świata Światowej Organizacji Kickboxingu. Zawody odbyły się 14–15 sierpnia w angielskim Barnsley.

W sumie kadra Polski zrzeszona w World Kickboxing Organisation zdobyła aż 11 złotych i 5 srebrnych medali. Jeden z nich przywiózł do naszego kraju wałbrzyski policjant. Nasz funkcjonariusz wystartował w konkurencji Kickboxing Light Contact do 90 kilogramów. W finale, po nie jednogłośnej decyzji sędziów, przegrał z Anglikiem Kieranem Salvinem.

Sierż. Konrad Piechaczek sport uprawnia od dziecka, ale kickboxing trenuje od 6 lat. Od początku związany jest z głuszyckim klubem Only Fighting. Ćwiczy pod okiem innego doświadczonego policjanta – również pasjonata sportów walki - asp. szt. Mariusza Lesia.

Młody wałbrzyski funkcjonariusz w październiku tego roku - również z kadrą Polski - weźmie udział w Mistrzostwach Świata XFC, czyli Xtreme Fighter Champion 2022. Sierż. Konradowi Piechaczkowi życzymy więc dalszych sukcesów sportowych i gratulujemy udanego startu na zawodach w Wielkiej Brytanii.