Sobota, 6 marca
Imieniny: Agnieszki, Róży, Wiktora
Czytających: 3009
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przywitali wiosnę

Wtorek, 24 marca 2015, 9:00
Autor: organizatorzy/opr.red.
Wałbrzych: Przywitali wiosnę
Fot. organizatorzy
Nadeszła długo wyczekiwana przez wszystkich wiosna! Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 w Wałbrzychu przywitali ją już 20 marca głośno, radośnie i kolorowo, a swoją radością postanowili podzielić się również z innymi mieszkańcami Wałbrzycha.

Uczniowie klas 0-III ubrali piękne Marzanny, które razem z dziećmi spacerowały po ulicach Białego Kamienia i oznajmiały wszystkim, że wiosna już tuż, tuż. W czasie spaceru pośród kolorowego tłumu dzieci, przystrojonego we wszystkie barwy wiosny, słychać było wesołe okrzyki witające wiosnę i żegnające złą zimę. Uczniowie rozdawali przechodniom kolorowe kwiaty i wielkanocne jajka, które sami wcześniej przygotowali. W zamian otrzymywali od mieszkańców Wałbrzycha uprzejme uśmiechy i radosne podziękowania. Na zakończenie spaceru Marzanny zostały spalone na znak odchodzącej złej zimy.

Klasy IV-VI również przygotowały swoją Marzannę, która była wynikiem współpracy wszystkich uczniów. Marzanna spłonęła pośród okrzyków żegnających zimę, a kolorowy wiosenny pochód uczniowski ruszył na przemarsz po okolicy. Słychać było teraz już tylko radosne okrzyki „Witaj Wiosno!” i „Wiosno! Wiosno! Chodź do nas!”, do których nikogo nie trzeba było zachęcać. A wszystko odbyło się w obliczu zaćmionego przez księżyc słońca, co sprawiło, że pożegnanie zimy i przywitanie wiosny nabrało wyjątkowego charakteru.

Na tym jednaj nie skończyło się świętowanie nadejścia wiosny w PSP 6. Członkowie szkolnego klubu wolontariuszy „Ósemeczka” postanowili witać wiosnę również w sobotę, 21 marca. Oni również wybrali się na wiosenny spacer, podczas którego dzielili się z przechodniami pięknymi kwiatami, wykonanymi przez uczniów naszej szkoły. Mamy nadzieję, że te piękne symbole wiosny, chociaż papierowe, sprawią iż Pani Wiosna zawita do nas już na stałe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group