Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 4869
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Szczawno-Zdrój: Psi specjalista

Środa, 8 marca 2023, 9:37
Aktualizacja: 12:57
Autor: red
Wałbrzych/Szczawno-Zdrój: Psi specjalista
Fot. KMP Wałbrzych
Jako że działania związane z walką z przestępczością narkotykową mają także charakter prewencyjny, dlatego wałbrzyscy policjanci zaprosili wczoraj do szkół psiego specjalistę od wykrywania tego typu substancji zabronionych prawem. Brylant – na co dzień pełniący służbę na terenie Kamiennej Góry – wraz ze swoim przewodnikiem odwiedzili dwie placówki oświatowe w Wałbrzychu i Szczawnie–Zdroju.

Wczoraj przed południem sierż. szt. Aleksander Karkosz w prewencji kryminalnej wałbrzyskiej komendy, wraz z przewodnikiem psa służbowego z Kamiennej Góry oraz psim detektywem Brylantem odwiedzili Zespół Szkół nr 7 mający swoją siedzibę przy ul. Kłodzkiej w Wałbrzychu, a także Zespół Szkół w Szczawnie-Zdroju przy ul. Kolejowej.

Niemiecki terier myśliwski, który jest specjalistą od wyszukiwania narkotyków, dokładnie sprawdził wszystkie pomieszczenia w szkołach. W szafkach na co dzień użytkowanych przez uczniów, ale także ich plecakach nie wywąchał jednak niczego, co budziłoby wątpliwości. Młodzież, co bardzo cieszy, nie była w posiadaniu narkotyków.

Wczorajsza akcja zorganizowana w porozumieniu z dyrekcją szkół miała charakter typowo prewencyjny, w związku z podejrzeniami dotyczącymi rozprowadzania zabronionych substancji na terenie placówek oświatowych. Informujemy, że działania będą kontynuowane także w innych szkołach. Policjanci nt. problematyki narkotykowej prowadzić będą oczywiście także pogadanki z uczniami.

Twoja reakcja na artykuł?

4
57%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
43%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group