Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 3794
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: PSL domaga się podjęcia działań przez prezydenta Szełemeja

Piątek, 26 sierpnia 2016, 8:29
Aktualizacja: 8:34
Autor: red
Wałbrzych: PSL domaga się podjęcia działań przez prezydenta Szełemeja
Fot. użyczone
Prezentujemy kolejny wniosek Polskiego Stronnictwa Ludowego w sprawie kierowców ŚKA. Tym razem wniosek jest skierowany bezpośrednio do prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja.

Prezydent Miasta Wałbrzycha
dr Roman Szełemej

Wniosek

Zarząd Miejski Polskiego Stronnictwa Ludowego w Wałbrzychu w związku z niepokojącymi doniesieniami o wyciąganiu konsekwencji pracowniczych w postaci rozwiązywania umowy o pracę, jakie stosuje Śląskie Konsorcjum Autobusowe wobec kierowców, mieszkańców regionu, którzy nie godzą się na wykonywanie obowiązków pracowniczych równolegle u podwykonawcy usługi przewozowej mając na uwadze bezpieczeństwo swoje i przewożonych pasażerów, a także z licznymi zgłaszanymi przez mieszkańców problemami wynikającymi z odwoływanymi kursami autobusów miejskich, zwraca się do Pana, na którym jako organowi wykonawczemu w myśl ustawy o samorządzie gminnym, spoczywa obowiązek zaspokajania zbiorowych potrzeb mieszkańców miasta, o podjęcie zdecydowanych kroków w celu wyjaśnienia niepokojących dla społeczności lokalnej spraw związanych z działalnością wykonawcy zleconej przez gminę usługi przewozowej.

Prosimy o sprawdzenie czy działalność przewoźnika wykonującego na zlecenie gminy zadanie własne, jakim jest w myśl Art. 7 ust. 4 Ustawy o samorządzie gminnym z dnia 8 marca 1990 r., lokalny transport zbiorowy, leży w interesie publicznym, a tym samym, czy w myśl § 22 ust.4 umowy nr 522/2012 z dnia 3 grudnia 2012 zawartej pomiędzy Gminą Wałbrzych a Śląskim Konsorcjum Autobusowym, nie należy wyciągnąć konsekwencji wobec wykonawcy usługi.

Radosław Kycia
Wiceprezes Zarządu Miejskiego PSL w Wałbrzychu

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group