Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 2604
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: PSL interweniuje w sprawie WAMAG–u

Środa, 16 listopada 2016, 6:56
Autor: red
Wałbrzych: PSL interweniuje w sprawie WAMAG–u
Fot. użyczone
Dotarł do nas list otwarty przedstawicieli Polskiego Stronnictwa Ludowego, a dotyczący sytuacji wałbrzyskiego WAMAG–u.

"List Otwarty

W związku z licznie napływającymi niepokojącymi informacjami od pracowników firmy KOPEX-WAMAG sp. z o.o. proszących o wsparcie i interwencję, Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Wałbrzychu wyraża zaniepokojenie dramatyczną sytuacją ludzi pracujących w firmie.

Od dłuższego czasu trudna sytuacja pracowników firmy KOPEX-WAMAG sp. z o.o. oraz jej likwidacja jest jednym z wiodących tematów w Wałbrzychu, mieście, borykającym się z różnymi problemami.  Likwidowana jest firma ze 196-letnią tradycją, zatrudniająca obecnie blisko 200 osób. Należałoby również sprawdzić co jest powodem likwidacji firmy, ponieważ pracownicy twierdzą, że firma nie ma problemu z zamówieniami, władze spółki na początku roku deklarowały zysk, a już w połowie roku zaczęły mówić o stracie.

Skutki likwidacji Zakładu dotkną całe rodziny, ponieważ  pracownicy często są jedynymi osobami w rodzinie, które pracują, mając małe dzieci. Zwalniani pracownicy będą zmuszeni do poszukiwania nowych miejsc pracy, również poza granicami Wałbrzycha i okolic. Taka sytuacja może zmusić kolejnych mieszkańców regionu wałbrzyskiego do emigracji zarobkowej.

Likwidacja wałbrzyskiego WAMAG-u doprowadzi do negatywnych skutków dla regionu, ponieważ bezpowrotna utrata wielu miejsc pracy spowoduje zachwianie lokalnego rynku pracy oraz stosunków społeczno-gospodarczych i zapaści w sferze ekonomiczno-socjalnej rodzin dotkniętych utratą pracy.

Zrozumiałe jest to, że władze samorządowe i rządowe mają ograniczone możliwości wobec prywatnej firmy, jednak apelujemy do władz samorządowych i rządowych oraz parlamentarzystów ziemi wałbrzyskiej, aby wykorzystać wszelkie dostępne instrumenty i jak najszybciej oraz skutecznie pomóc wszystkim ludziom w trudniej sytuacji i zniwelować wszystkie negatywne skutki, tak aby wysoko wykwalifikowani i doświadczeni pracownicy jak najszybciej znaleźli nowe zatrudnienie.
                                                                                                        
Z wyrazami szacunku
                                                                                
Piotr Zimnicki

Prezes Zarządu Powiatowego PSL w Wałbrzychu

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group