Piątek, 2 czerwca
Imieniny: Marianny, Piotra
Czytających: 4019
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: PSP 26 wspiera Ukrainę

Czwartek, 10 marca 2022, 8:31
Aktualizacja: 9:02
Autor: red
Wałbrzych: PSP 26 wspiera Ukrainę
Fot. użyczone
Od początku wybuchu wojny w Ukrainie, społeczność szkolna – w tym uczniowie, rodzice i nauczyciele – rozpoczęli działania mające na celu wsparcie naszych sąsiadów ze wschodu.

Początkowo zorganizowano zbiórkę darów, które były przekazywane przez wałbrzyszan za pośrednictwem placówek edukacyjnych i instytucji miejskich. Odzew społeczności lokalnej była ogromna. Wraz z upływem czasu w szkole zaczęli pojawiać się ukraińscy uczniowie, więc pojawiła się potrzeba wsparcia tych konkretnych dzieci. W tej chwili apelujemy do mieszkańców, rodziców, ludzi chcących się zaangażować o pomoc w zbiórce przyborów szkolnych i innych uczniowskich gadżetów (zeszyty, bloki rysunkowe, piórniki i plecaki, długopisy, ołówki, kredki, pisaki, linijki, ekierki, kalkulatory, temperówki, nożyczki, gumki do mazania, klej w sztyfcie, farby, pędzelki, plastelina , teczki, kolorowanki dla maluchów i nie tylko, naklejki, bidony na wodę, butelki termiczne, śniadaniówki), które można przynosić do PSP26 przy ul. Palisadowej 48.

Z inicjatywny nauczycieli w szkole pojawiły się opisy w języku ukraińskim, które mają pomóc nowym uczniom lokalizować poszczególne miejsca, zwłaszcza w pierwszych dniach pobytu w placówce. Zachęcamy inne szkoły i instytucje Wałbrzycha do podjęcia podobnej inicjatywy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
2
29%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
29%
Złości
3
43%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group