Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 4296
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: PSP z Mieroszowa bierze przyszłość w swoje ręce

Piątek, 19 stycznia 2018, 7:35
Autor: red
REGION, Mieroszów: PSP z Mieroszowa bierze przyszłość w swoje ręce
Fot. red
Od 1 stycznia do 30 listopada 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Mieroszowie będzie trwał projekt pod nazwą „Nasza przyszłość w naszych rękach”.

Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie dla Rozwoju Zawodowego w partnerstwie z Gminą Mieroszów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 Działanie 10.2 "Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej", Poddziałanie 10.2.4 – Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej – ZIT AW. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych 132 uczniów oraz 17 nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej w Mieroszowie poprzez zorganizowanie zajęć pozalekcyjnych komputerowych, teatralnych, z języka angielskiego, nauk przyrodniczych i matematycznych.

W ramach projektu doposażone zostaną pracownie przedmiotowe: językowa, przyrodnicza i matematyczna. Szkoła zostanie wyposażona w sprzęt nagłaśniający oraz w narzędzia TIK – nowoczesny, przenośny sprzęt komputerowy umożliwiający prowadzenie zajęć lekcyjnych nowoczesnymi metodami. Zostaną utworzone międzyszkolne pracownie przyrodnicza i matematyczna. Podjęte działania zwiększą ofertę edukacyjną szkoły, wpłyną na atrakcyjność prowadzonych zajęć oraz podwyższenie wyników edukacyjnych uczniów.

Wartość dofinansowania ze środków Unii Europejskiej: 274 229,55 zł.

To już kolejny duży projekt, który ma miejsce w PSP w Mieroszowie, przypomnijmy, że latem zakończył się I etap termomodernizacji, a nowy rok obfituje w nowe pomysły i kolejne zajęcia.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group