Wtorek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 2673
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: PSPS 10 już po remoncie

Sobota, 20 grudnia 2014, 14:25
Autor: opr.red.
Wałbrzych: PSPS 10 już po remoncie
Fot. organizatorzy
W poniedziałek 15 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 10 w Wałbrzychu miała miejsce uroczysta Wigilia, w trakcie której dokonano oficjalnego zakończenia prac związanych z termomodernizacją szkoły przy ul. Ogrodowej. Remont był współfinansowany przez Urząd Miasta Wałbrzycha w ramach projektu "Szkoła od Nowa" oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach projektu "Systemy Zielonych Inwestycji".

Na spotkaniu byli obecni parlamentarzyści: poseł na Sejm RP Katarzyna Izabela Mrzygłocka oraz senator RP Wiesław Kilian. Nie zabrakło również przedstawicieli władz miasta i powiatu na czele z prezydentem Wałbrzycha Romanem Szełemejem i burmistrzem Szczawna-Zdroju Markiem Fedoruk. Obecni byli także: T. G. Senyk - radny powiatu wałbrzyskiego oraz radni Rady Miejskiej: R. Wierzbicka, M. Wiłkomirska, T. Mazurkiewicz, J. Szwajgier oraz reprezentant ZHP. Pojawili się także przedstawiciele instytucji oświatowych i poradni psychologiczno-pedagogicznych, przyjaciele oraz przedstawiciele mediów.

Zapach choinek i wigilijnego barszczu, gwiazdki skrzące się w świetle reflektorów, odświętnie ubrani uczniowie - to wszystko sprawiło, że panowała niezwykła i podniosła atmosfera. Pozytywną energią zaskoczył wszystkich zespół "Marzenie", a w montażu słowno-muzycznym przypomniane zostały najważniejsze obrzędy i tradycje związane z Bożym Narodzeniem. Zespół "Teenagers" zaśpiewał najpiękniejsze polskie kolędy. Wielką ucztą dla ucha okazał się występ sopranistki - pani Agnieszki Świerczyńskiej-Sokolnickiej. Artystka wraz z uczniami wykonała piosenkę L. Cohena "Hallelujah" oraz zachwyciła wszystkich wykonaniem "Ave Maria" Schuberta oraz "Time to Say Goodbye" F. Sartori.

Uroczystość zakończono życzeniami radosnych Świąt Bożego Narodzenia, przeżytych w spokojnej, rodzinnej atmosferze.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group