• Czwartek, 14 listopada 2019
  • Godz. 3:28
  • Imieniny: Emila, Judyty, Serafina, Wawrzyńca
  • Czytających: 3085
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Psy królowały w Galerii Victoria

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 7 października 2013, 19:20
Aktualizacja: Czwartek, 17 października 2013, 19:01
Autor: opr.red.
Fot. red.
Przez dwa dni w Galerii Victoria miłośnicy zwierząt mogli uczestniczyć w imprezie "Daj Łapę–moda na cztery łapy". Organizatorami imprezy byli: Galeria Victoria, Studio Magma oraz Związek Kynologiczny w Polsce/Oddział w Wałbrzychu. Gościem specjalnym wydarzenia był Dżej Dżej z zespołu Big Cyc.

Przez cały weekend trwała zbiórka na rzecz schroniska i adopcja kociaków, a także wystawa gadów, płazów, owadów i pajęczaków.

- Często bierzemy udział w wystawach na terenie Dolnego Śląska. Prowadzimy też warsztaty, podczas których pokazujemy zwierzęta egzotyczne takie jak gekony, węże, pająki, modliszki i patyczaki. Warsztaty prowadzimy w każdy weekend. Do końca roku wszystkie terminy mamy zarezerwowane. Reakcje ludzi na tego typu zwierzęta są różne – od strachu i obrzydzenia po ciekawość i duże zainteresowanie. Staramy się oswajać ludzi z tymi zwierzętami – powiedział przedstawiciel firmy Micro-World z Międzylesia, prezentującej podczas imprezy kolekcję gadów i płazów.

- Bardzo się cieszymy, że udało się zorganizować taką imprezę. Dzięki temu w sobotę adoptowano 10 kotów, dzisiaj też mamy już podpisanych kilka umów adopcyjnych. Takie akcje są bardzo potrzebne, ponieważ mamy dużo kotów do adopcji, borykamy się też cały czas z problemami lokalowymi dla naszych podopiecznych. Mam nadzieję, że ta impreza będzie powtarzana – powiedziała przedstawicielka Fundacji „Azyl” ze Szczawna-Zdroju, zajmującej się między innymi szukaniem nowych domów dla bezpańskich kotów.

- W październiku obchodzimy międzynarodowy dzień zwierząt i z tej właśnie okazji odbyło się spotkanie miłośników psów i kotów w Galerii Victoria w Wałbrzychu , jako Oddział Wałbrzyski Związku Kynologicznego w Polsce mieliśmy zaszczyt brać udział jako współorganizatorzy tej imprezy. Nasi członkowie zaprezentowali kilkanaście ras psów , mogliśmy podziwiać "psią modę" jak również porozmawiać przez te dwa dni z hodowcami psów , dowiedzieć się jak najwięcej o tym co to jest Pies rasowy i do czego potrzebny jest Rodowód. - powiedziała Katarzyna Woźniak, przewodnicząca Związku Kynologicznego w Polsce Oddział w Wałbrzychu

- Ogromne podziękowania należą się właścicielom sklepu zoologicznego Gekon, który ma swoją siedzibę w Galerii Victoria, sklepowi Smyk, Pani weterynarz Sylwii Kwiatkowskiej ze Świebodzic oraz przedstawicielom firm HUSSE, ACANA i Royal Canin a także Fundacji Azyl. Chciałabym również gorąco podziękować wszystkim wystawcom, w szczególności Pani Katarzynie Woźniak za ogromne serducho i pomoc a także Pani Żanecie Ponitka za przygotowanie pięknego pokazu i dobór strojów. Dziękuję również Pani poseł Katarzynie Mrzygłockiej, Pani dyrektor Teatru Zdrojowego w Szczawnie Zdroju Marzenie Sobczyk i Pani Bogusławie Czupryn za to, że bez wahania zgodziły się wziąć udział w pokazie mody i pomóc nam w zbiórce żywności na rzecz wałbrzyskiego schroniska a także Pani poseł Monice Wielichowskiej za serce i obecność. - dodaje Magdalena Legierska ze Studia Magma

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group