Czytających: 4577

Jedlina-Zdrój: Puchar dla Jedliny–Zdroju

Czwartek, 15 września 2011, 14:15
Aktualizacja: Piątek, 16 września 2011, 15:11
Po wczorajszym zwycięstwie 5–3 z Podgórzem Wałbrzych, ekipa Zdroju Jedlina–Zdrój wywalczyła Puchar Polski w okręgu wałbrzyskim.

Pierwotnie Zdrój Jedlina-Zdrój miał się zmierzyć w wielkim finale z Iskrą Witków, ale OZPN Wałbrzych ukarał Iskrę walkowerem za grę nieuprawnionego zawodnika i dlatego Jedlina w finale zagrała z Podgórzem Wałbrzych.

W finale po emocjonującym meczu górą byli gospodarze, którzy wygrali 5-3, choć do przerwy utrzymywał się wynik remisowy 1-1. W drugiej odsłonie zażarta walka trwała do stanu 3-3. Ostatnie 10 minut to lepsza gra miejscowych i dwa gole, które zadecydowały o ostatecznym triumfie Zdroju. Warto w tym miejscu podkreślić, że Zdrój Jedlina-Zdrój zdobył Puchar Polski w okręgu wałbrzyskim po raz drugi z rzędu, bowiem w ubiegłorocznym finale pokonał Skalnika Czarny Bór 5-2.

Zarówno Zdrój jak i Podgórze awansowały do dalszego etapu rozgrywek, gdzie czekać na nich będą zespoły występujące na co dzień w znacznie wyższych ligach.