Niedziela, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 2031
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Puchar Polski w Enduro

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 18 września 2015, 10:29
Aktualizacja: 10:30
Autor: PAW
Fot. red
Po raz pierwszy w historii miasta, wałbrzyski klub stoi przed szansą zdobycia Pucharu Polski w Enduro – dyscyplinie, która uważana jest za królową motocyklowych sportów off–roadowych.

Mimo debiutu WSM Chełmiec w tych rozgrywkach, klub radzi sobie bardzo dobrze w rywalizacji z mocna konkurencją. Nie bez znaczenia jest tu przemyślana strategia, umiejętności zawodników oraz sprzęt.

Praca z młodzieżą , która 2-3 lata temu stawiała swoje pierwsze kroki z motocyklami, przyniosła efekty i to właśnie młodzi Juniorzy sprawili największą niespodziankę zdobywając czołowe lokaty, miejsca medalowe od 1 do 3 praktycznie w każdej rundzie. Dla nich był to pierwszy sezon startów, gdzie mieli zdobywać nowe umiejętności i doświadczenie, a oni praktycznie zdominowali swoją klasę.

Do tego nawiązanie współpracy z firma KTM oraz innymi sponsorami umożliwiło starty naszych zawodników na nowych motocyklach, gwarantujących niezawodność i dających szansę nawiązania rywalizacji z innymi klubami. To jest nasz pierwszy sezon, gdzie nie odstajemy sprzętowo od innych utytułowanych klubów i widać tego efekty.

Przed nami w ten weekend ostatnie dwie rundy, które zostaną rozegrane w Kwidzyniu. W chwili obecnej mamy 47 punktów przewagi nad drugim bardzo groźnym rywalem - Beskidzkim Klubem Motorowym - BKM Bielsko-Biała. Podczas ostatniej rundy BKM odrobił z 90 punktowej starty do WSM aż 43 punkty.

Tym bardziej zawody w Kwidzyniu będą emocjonujące i będzie to typowa walka o wszystko. Jesteśmy do tej walki przygotowani bardzo dobrze. Wystawiliśmy najlepszy skład, każdy z zawodników, łącznie z tymi młodymi Juniorami, jest zmotywowany do zdobycia tego historycznego dla wszystkich tytułu. Mamy jednak świadomość, że BKM też wystawi swój najlepszy skład, swoich najlepszych zawodników i coś czego nam brakuje – kilkudziesięcioletnie doświadczenie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group