Piątek, 30 października
Imieniny: Przemysława, Edmunda
Czytających: 2486
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Puchar Tymbarku bije rekordy popularności

Wiadomości: Kraj
Sobota, 15 maja 2010, 14:41
Aktualizacja: 14:42
Autor: PAW
Główną nagrodą dla młodych adeptów piłki nożnej jest wyjazd na mediolański stadion San Siro
Fot. red
Jak wynika ze statystyk, do tegorocznego Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, które to zawody są uznawane za Mistrzostwa Polski w piłce nożnej dziewczynek i chłopców w kategorii U–10, zgłosiła się rekordowa ilość zawodników.

Do udziału w tej ogólnopolskiej imprezie zgłosiło się ponad 40 tysięcy dzieci. Wygląda więc na to, że tegoroczna X już edycja turnieju będzie największą imprezą sportową dla dzieci i młodzieży. Młodzi piłkarze walczą nie tylko o puchary, dyplomy, medale i nagrody, ale również o wyjazd na stadion San Siro w Mediolanie.

Na Dolnym Śląsku do turnieju zgłosiło się blisko 2 tysiące piłkarzy i piłkarek.

Najlepsze drużyny spotkają się podczas finału wojewódzkiego. Zwycięzcy finałów wojewódzkich wyjadą na dwutygodniowe obozy szkoleniowe połączone z ogólnopolskimi półfinałami. Kolejnym etapem będzie Wielki Finał, po którym dwie najlepsze drużyny otrzymają Puchar Tymbarku oraz nagrodę główną - wyjazd na mecz na stadionie San Siro w Mediolanie.

Patronat honorowy nad Turniejem objęli: UEFA Grassroots, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group