Poniedziałek, 2 sierpnia
Imieniny: Gustawa, Kariny, Marii
Czytających: 4178
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: PUP wspiera przedsiębiorców

Czwartek, 23 kwietnia 2020, 8:32
Aktualizacja: Piątek, 24 kwietnia 2020, 8:57
Autor: red
powiat wałbrzyski: PUP wspiera przedsiębiorców
Fot. Starostwo Powiatowe Wałbrzych
PUP ogłosił nabór kolejnych wniosków na wsparcie przedsiębiorców.

Powiatowy Urząd Pracy w Wałbrzychu uruchamia kolejne elementy wsparcia przedsiębiorców z powiatu wałbrzyskiego. Wnioski o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz prowadzenia działalności przez przedsiębiorców samozatrudnionych można składać do 4 maja.

PUP w Wałbrzychu udziela już pożyczek mikroprzedsiębiorcom, natomiast 21 kwietnia rusza nabór wniosków na wsparcie w zakresie:

- udzielenia dofinansowania części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną niezatrudniającego pracowników w przypadku spadku obrotów gospodarczych w następstwie wystąpienia COVID-19,

- udzielenia dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne w przypadku spadku obrotów gospodarczych w następstwie wystąpienia COVID-19.

Wnioski można składać w terminie od 21 kwietnia do 4 maja poprzez:

- portal www.praca.gov.pl przy wykorzystaniu kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub profilu zaufanego ePUAP,

- listownie - przesyłając na adres Powiatowy Urząd Pracy w Wałbrzychu, ul. Ogrodowa 5B

- lub zostawiając w skrzynce oddawczej Urzędu mieszczącej się w wejściu głównym do budynku, która jest dostępna od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30.

Dokumenty przekazywane drogą elektroniczną należy podpisać kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym ePUAP. Zeskanowane dokumenty przesłane na adres mailowy - nie będą rozpatrywane.

- Jednocześnie przypominamy, że w związku z realizacją tarczy antykryzysowej można składać wnioski na udzielanie pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy. Do 16 kwietnia do naszego urzędu wpłynęło 495 takich wniosków. Wspieramy naszych przedsiębiorców w zakresie uzyskania tego wsparcia i sukcesywnie wypłacamy pożyczki. Do tej pory wypłaciliśmy blisko 170 pożyczek. Pieniądze dla przedsiębiorców z powiatu wałbrzyskiego są zabezpieczone, a nabór jest ciągły - mówi Marzena Radochońska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wałbrzychu.

- Drodzy Państwo, Szanowni Przedsiębiorcy – trwająca pandemia wpłynie na kondycję wszystkich gałęzi gospodarki. Korzystajcie aktywnie ze wszystkich dostępnych narzędzi po to by minimalizować straty, chronić siebie i pracowników i nie dopuścić do utraty płynności. Samorząd i urząd pracy jest w gotowości do pomocy, a pieniędzy nie zabraknie. Kwota 5 tys. złotych nie rozwiąże wszystkich problemów, jednak pozwoli uspokoić sytuację i zebrać siły do kolejnych działań – zachęca Krzysztof Kwiatkowski, Starosta Wałbrzyski

Przypomnijmy, że na wniosek Powiatowego Urzędu Pracy w Wałbrzychu Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przyznało środki na wsparcie przedsiębiorców z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego w związku z pandemią koronawirusa. Zadania pomocowe realizowane są w ramach projektów z Europejskiego Funduszu Społecznego. Łączna kwota wsparcia to 20 mln zł.

Szczegółowe informacje oraz dokumenty są dostępne na stronie internetowej urzędu www.walbrzych.praca.gov.pl TARCZA ANTYKRYZYSOWA. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 74 84 07 365.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
60%
Złości
2
40%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group