Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 2604
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: PWSZ wysoko oceniona

Wtorek, 19 marca 2019, 10:27
Aktualizacja: 10:35
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: PWSZ wysoko oceniona
Fot. PWSZ Wałbrzych
Wysokie miejsce wałbrzyskiej PWSZ w rankingu portalu edukacyjnego "Perspektywy" z pewnością cieszy. Nasza uczelnia zajęła 12. miejsce w gronie ponad 30 placówek.

Bardzo dobra informacja dotarła do nas z Warszawy. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu uplasowała się na wysokim miejscu w „Rankingu Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych 2018” według portalu Perspektywy.pl. Dobre miejsce w rankingu to efekt wdrożenia długofalowego programu współpracy z otoczeniem gospodarczym oraz skupienia się na praktycznym aspekcie studiów. Wszystkie kierunki kształcenia w PWSZ w Wałbrzychu są o profilu praktycznym, co wiążę się z lepszym przygotowaniem studentów do przyszłej pracy zawodowej.

W Rankingu PWSZ:

- Zrezygnowano ze wskaźników naukometrycznych o łącznej wadze 5%. Uzasadnienie: Żadna z uczelni o statusie PWSZ nie posiada uprawnień doktorskich, a zadaniem tej grupy uczelni nie jest działalność badawczo-naukowa, tylko kształcenie o profilu praktycznym.

- Zrezygnowano również ze wskaźników umowy międzynarodowe (2%) oraz „oferta kształcenia podyplomowego” (3%). Uzasadnienie: brakuje zewnętrznych możliwości weryfikacji danych w odniesieniu do obu wskaźników.

- Odpowiednio zwiększono zarazem wagę wskaźnika ELA (o 5%), oceny parametrycznej (o 2% oraz (po 1% w każdym przypadku) wskaźników: nasycenie kadrą oraz wymiana studencka (wyjazdy) i wymiana studencka (przyjazdy).

Ponieważ zmiany wprowadzone do rankingu PWSZ osiągnęły 10%, Kapituła uznała, że nie gwarantuje to możliwości porównywania wyników w układzie „rok do roku” i zaleciła opublikowanie tabeli zbiorczej PWSZ bez historii rankingu, czyli bez miejsc zajmowanych przez poszczególne uczelnie w poprzednich latach.

Twoja reakcja na artykuł?

7
50%
Cieszy
1
7%
Hahaha
1
7%
Nudzi
1
7%
Smuci
0
0%
Złości
4
29%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group