Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 4009
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Pytania do prezydenta

Sobota, 15 maja 2021, 8:19
Aktualizacja: 8:21
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Pytania do prezydenta
Fot. red
Radny Jerzy Langer zwrócił się do prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja z pytaniami dotyczącymi senackiej obstrukcji ustawy ratyfikującej Fundusz Odbudowy.

Wałbrzych,14.05.2021

Pytania do Prezydenta Wałbrzycha dr Romana Szełemeja

Kiedy w ubiegłym roku trwały w Brukseli negocjacje dotyczące budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-2027 oraz Funduszu Odbudowy, podczas których Premier Mateusz Morawiecki zabiegał o jak najkorzystniejsze dla Polski uzgodnienia, to za Pana przyczyną w Wałbrzychu zawrzało. W dniu 26.11.2020, na początku sesji Rady Miejskiej Wałbrzycha, na Pana wniosek, wpisano do porządku obrad projekt dramatycznego apelu „w sprawie wezwania Prezesa Rady Ministrów do głosowania za przyjęciem Wieloletnich Ram Finansowych Unii Europejskiej na lata 2021–2027 oraz Funduszu Odbudowy”. Jak zwykle, bezkrytyczni wobec Pana wniosków radni z Pana Klubu Radnych, apel ten przegłosowali. Zawierał on zobowiązanie Prezesa Rady Ministrów do bezwarunkowego głosowania za przyjęciem tegoż budżetu oraz funduszu. Pomijamy pytanie o uprawnienia Rady do zobowiązywania Premiera.

Natomiast pytamy Pana, dlaczego Pan milczał gdy posłowie z Pana środowiska politycznego próbowali zalokować w Sejmie ustawę ratyfikującą oczekiwany przez wiele środowisk, w tym przez samorządy Fundusz Odbudowy?

Milczał Pan i milczy w sytuacji gdy wiele samorządów i samorządowców protestuje przeciwko senackiej obstrukcji dotyczącej ustawy ratyfikującej zasoby własne UE. Blokowanie przez Marszałka Senatu T. Grodzkiego, dla niezrozumiałych celów politycznych, wymienionej wyżej ustawy jest jednoczesnym blokowaniem Krajowego Planu Odbudowy i Funduszu Odbudowy, na wdrożenie których czekają wszystkie samorządy, w tym Miasto Wałbrzych. Miasto należące do najbardziej zadłużonych miast Polski.

Dlaczego Pan milczy?

W imieniu Klubu Radnych PiS
Jerzy Langer

Twoja reakcja na artykuł?

19
31%
Cieszy
24
39%
Hahaha
4
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
8
13%
Złości
7
11%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (50)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group