Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 2420
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Radni dyskutowali na temat bezpieczeństwa dzieci w okresie ferii

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 20 stycznia 2017, 11:21
Aktualizacja: 14:25
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych – to temat posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa Statutowo–Regulaminowej i Etyki, jaka odbyła się w wałbrzyskim ratuszu

W posiedzeniu udział wzięli Radni Miasta Wałbrzycha, przedstawiciele służb mundurowych oraz zaproszeni goście. Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu insp. Andrzej Basztura przedstawił działania policji w zakresie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych.

Większość dzieciaków niestety pozostanie w domach. W takich wypadkach nieodzowne staje się przypomnienie zasad bezpieczeństwa, którymi powinny kierować się nasze dzieci podczas zabaw w domu i na podwórku. Jedną z metod może być spisanie przez rodziców i dzieci reguł obowiązujących w określonych sytuacjach, na przykład:
- rozmowy z obcym człowiekiem,
- nieznajomy przed drzwiami mieszkania podczas nieobecności rodziców
- przyjmowanie słodyczy i prezentów od obcych, nieznanych osób;
- zabawa w lekarza prawdziwymi tabletkami z domowej apteczki.

Musimy pamiętać, że zasady te obowiązują nie tylko maluchy, ale również nastolatków. Aura może nie sprzyjać i zachęcać do spędzania czasu w domu, przed komputerem. Zwracajmy uwagę na to, jakie strony odwiedzają nasze pociechy i z kim nawiązują komputerowe znajomości. Ale pogoda może być zmienna. Pamiętajmy, aby przypomnieć naszym dzieciom zasady bezpieczeństwa zabaw zimowych. Zjeżdżanie z górki na sankach może być bardzo niebezpieczne. Zwróćmy uwagę, aby zjazd z górki nie zakończył się na jezdni, parkingu, betonowej ścianie budynku czy drzewie. Zadbajmy również, aby amatorzy ślizgania się po lodzie mogli skorzystać z lodowisk przygotowanych na podwórkach czy boiskach szkolnych. Pamiętajmy, że ślizganie się na zamarzniętych zbiornikach wodnych może zakończyć się tragedią. Warto w tym miejscu przypomnieć, że na narciarskich stokach obowiązuje przepis dotyczący używania kasków ochronnych przez dzieci i młodzież. Obowiązek ten dotyczy wszystkich, którzy nie ukończyli 18 roku życia. Wałbrzyscy policjanci pomyśleli także o bezpieczeństwie na drogach. Bezpieczeństwie osób wyjeżdżających na zimowy wypoczynek autokarami. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Wałbrzychu, będą tradycyjnie już, jak co roku kontrolować na prośbę zainteresowanych takie pojazdy. Należy jednak chęć kontroli zgłosić telefonicznie odpowiednio wcześniej – dzień lub dwa (na numery: 997 lub 74 842-04-20).

Policjanci wałbrzyskiej drogówki obecni będą również na drogach całego powiatu. Będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu. Kontrolować będą stan trzeźwości kierujących jak i stan techniczny pojazdów. Niestety doświadczenia lat ubiegłych wskazują, że wielu wsiada za kierownicę „na podwójnym gazie”. Takie zachowania stwarzają realne zagrożenia nie tylko dla samego kierowcy, ale osób podróżujących z nim, jak i innych użytkowników dróg. Na koniec, wałbrzyscy stróże prawa życzą wszystkim dzieciom młodszym i starszym oraz wszystkim wypoczywającym - miłych, białych i bezpiecznych ferii 2017.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Xx 20-01-2017 19:00
Bezpiecznie to będzie jak będą odsnieżać chodniki przy głównych drogach a nie dzieciaki do szkoly idą ulicą bo na chodnik nie da się wejsć bo wcześniej płóg ten śnieg zepchał z ulicy na chodnik i tak mamy co roku .Kłania się ul.zachodnia która pokonuje tę trase w kierunku pl.Darowskiej . Chociaż muszę podziękować naszej straży miejskiej która pomogła nam rozwiązać ten problem są ok.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group