Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 2473
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/region: Radni Głuszycy głosowali w sprawie grodzkości Wałbrzycha

Środa, 25 stycznia 2012, 7:21
Aktualizacja: 7:24
Autor: Sven
Wałbrzych/region: Radni Głuszycy głosowali w sprawie grodzkości Wałbrzycha
Fot. użyczone
Jako ostatnia w powiecie wałbrzyskim rada miejska Głuszycy wyraziła swoja opinię w sprawie przywrócenia Wałbrzychowi praw grodzkich.

Rada miejska Głuszycy wyraziła sprzeciw stosunkiem głosów trzynaście do jednego. Tym samym mamy już komplet głosów w sprawie grodzkości Wałbrzycha.

Za wyłączeniem Wałbrzycha z granic powiatu wałbrzyskiego i przywróceniem mu statusu miasta na prawach powiatu głosowali radni Wałbrzycha, Walimia i Jedliny-Zdroju. Przeciwni byli rajcy Szczawna-Zdroju, Boguszowa-Gorc, Czarnego Boru, Mieroszowa oraz rada powiatu wałbrzyskiego. Radni Starych Bogaczowic wydała oświadczenie, w którym wyraziła oburzenie działaniami z pominięciem ustawowych zapisów prawnych.

- Stanowiska Rad w gminach powiatu są niezwykle istotne, bowiem w piśmie, jakie wpłynęło do Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu w grudniu 2011 roku, Włodzimierz Karpiński Sekretarz Stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji wyraźnie podkreślił, iż wyniki konsultacji oraz opinie wydane w tej sprawie przez zainteresowane jednostki samorządu terytorialnego, czyli gminy, ,,nie tylko odzwierciedlą nastroje społeczne mieszkańców powiatu wałbrzyskiego w sprawie przywrócenia Wałbrzychowi statusu miasta na prawach powiatu, ale będę miały ogromne znaczenie dla podjęcia decyzji w przedmiocie omawianej zmiany”. Niezwykle ważnym głosem w tej sprawie jest też stanowisko Związku Powiatów Polskich, który to opowiedział się za poszanowaniem prawa w tak wrażliwym obszarze jak zmiany administracyjne, wspierając tym samym Powiat Wałbrzyski w dotychczasowych działaniach – mówi rzecznik prasowy starostwa powiatowego w Wałbrzychu Monika Bisek-Grąz.

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group