Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 4822
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Radni PO chcą ukarania Anny Zalewskiej

Piątek, 18 marca 2011, 17:11
Aktualizacja: Poniedziałek, 21 marca 2011, 13:16
Autor: Sven
Wałbrzych: Radni PO chcą ukarania Anny Zalewskiej
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Radni Platformy Obywatelskiej w Wałbrzychu chcą ukarania poseł Anny Zalewskiej. Wniosek w tej sprawie został skierowany do komisji etyki poselskiej Sejmu.

We wtorek, 1 marca w programie „Rozmowa Faktów” nadawanym w Telewizji Wrocław poseł Anna Zalewska stwierdziła, że mandaty radnych PO w Wałbrzychu są podejrzane: - Tak naprawdę każdy mandat w tym ugrupowaniu, każdego radnego, czy miejskiego, powiatowego czy sejmikowego jest mandatem podejrzanym - wyraziła swój pogląd Zalewska w obecności Artura Torbusa.

Klub radnych PO w radzie miasta zareagował wnioskiem do komisji etyki poselskiej w Sejmie, w którym domaga się ukarania Anny Zalewskiej.

Tymczasem w czwartkowych „Faktach” posłanka powiedziała: - Nie mam zamiaru przepraszać. Wniosek do komisji to jest klasyczna ucieczka Platformy Obywatelskiej od problemu. Chcą żeby opinia publiczna zajmowała się mną, a nie tym, co się dzieje w Wałbrzychu. Mam informację, że bardzo dokładnie analizowany jest życiorys i kariera zawodowa moja i mojego męża. Poszukiwane są informacje, które mogłyby mnie zdyskredytować – zakończyła Anna Zalewska.

Artur Torbus nie jest zdziwiony postawą parlamentarzystki z PiS-u – Zareagowaliśmy wnioskiem do Komisji etyki, ponieważ poseł Zalewska publicznie insynuowała, że mandaty radnych PO są podejrzane. Takie pomówienia są niedopuszczalne. Tym bardziej, że Anna Zalewska reprezentuje władzę ustawodawczą, a wypowiadając takie słowa postawiła się w roli prokuratora i sędziego jednocześnie. Zdaniem radnych PO było to zachowanie skandaliczne i dlatego złożyliśmy rzeczony wniosek na ręce przewodniczącego Komisji etyki poselskiej, Henryka Gołębiewskiego. Natomiast to, że nie ma zamiaru przeprosić tylko potwierdza cechy, z których jest znana, czyli butę i arogancję – stwierdził Artur Torbus.

W kwestii rzekomego szukania „haków”, radny Torbus stwierdził jedynie, że są to jedynie konfabulacje Anny Zalewskiej.

Niedługo powinno się okazać po czyjej stronie opowie się komisja etyki.

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group