Poniedziałek, 26 lipca
Imieniny: Anny, Grażyny, Mirosławy
Czytających: 4196
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Radny Orpel gani Zarząd

Niedziela, 28 września 2014, 7:43
Aktualizacja: 22:32
Autor: Robert Bajek
powiat wałbrzyski: Radny Orpel gani Zarząd
Fot. red.
Wśród poruszanych podczas sesji Rady Powiatu Wałbrzyskiego tematów, znalazła się między innymi uchwała w sprawie zmian w budżecie na 2014 rok. I ten punkt wywołał spore poruszenie wśród radnych.

Kontrowersyjnym punktem obrad okazało się rozpatrzenie i podjęcie uchwały Rady Powiatu Wałbrzyskiego w sprawie zmian w budżecie na 2014 rok.

Sama uchwała została podjęta stosunkiem głosów 9 „za”, 2 „przeciw” przy 2 „wstrzymujących się”, ale zanim doszło do głosowania, wywiązała się dyskusja, a sesja przerywana była zebraniami i konsultacjami. Wynikało to z faktu, że pod głosowanie poddana została nie tylko sama uchwała pozytywnie zaopiniowana przez Komisję Budżetową, ale wersja zawierająca dwie autopoprawki wprowadzone przez Zarząd Powiatu, a dostarczone Radzie Powiatu w trakcie trwania sesji. Radny Kamil Orpel zwracał uwagę, że nie można głosować nad uchwałą zawierającą autopoprawki, z którymi Rada Powiatu i Komisja Budżetowa nie mogły się wcześniej zapoznać i nie mogły ich zaopiniować. Kamil Orpel mówił też, że zmiany w budżecie są niezrozumiałe, a od lipca szereg takich zmian jest dokonywanych jedynie przez Zarząd, bez porozumienia i uzgodnienia z Radą Powiatu.

Pojawiło się kilka propozycji, między innymi takie, żeby głosować nad uchwałą zawierającą poprawki, a jeżeli uchwała nie przejdzie, ograniczyć liczbę poprawek z 2 do 1 i ponowić głosowanie. Starosta Józef Piksa zgłosił wniosek o przerwanie sesji i zwołanie komisji, aby ta mogła zapoznać się z poprawkami, jednak podczas głosowania wniosek nie został poparty. Ostatecznie akceptację uzyskał wniosek Kamila Orpla, aby głosować nad uchwałą w pierwotnej formie, a autopoprawki skierować do Komisji Budżetowej, aby mogła je zaopiniować. Komisja ma się zebrać w najbliższych dniach i na specjalnej sesji Rady Powiatu wydać opinię dotyczącą autopoprawek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group