Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 2418
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Radny Rząsowski spiera się z prezydentem Szełemejem na temat budowy nowych żłobków

Środa, 31 maja 2017, 13:48
Aktualizacja: Czwartek, 1 czerwca 2017, 9:52
Autor: PAW
Wałbrzych: Radny Rząsowski spiera się z prezydentem Szełemejem na temat budowy nowych żłobków
Fot. Robert Bajek
Podczas wczorajszej sesji najwięcej emocji wzbudził temat budowy nowych żłobków i przedszkoli. Okazuje się, że koncepcja mocno forsowana przez prezydenta Romana Szełemeja niekoniecznie odpowiada wszystkim radnym.

- Nowy żłobek zostanie wybudowany przy ulicy Truskawieckiej i zostaną tam przeniesione dzieci ze żłobka przy ulicy Paderewskiego, który nie spełnia wymogów nadzoru budowlanego - wyjaśnia prezydent Szełemej. - Program rozwijania zespołów szkolno-przedszkolnych będziemy konsekwentnie realizować.

Według radnego Marka Rząsowskiego, by myśleć nad systemem wczesnoszkolnym na kolejnych kilka lat wprzód, najpierw należy przeprowadzić analizę i znać symulację, ile będzie kosztować wychowanie wczesnoszkolne.
- W Wałbrzychu jest więcej miejsc w przedszkolach niż dzieci - mówi Rząsowski. - We Wrocławiu np. na miejsce w przedszkolach czy żłobkach czeka się latami. Nie chodzi o to, by budować żłobki, tylko chodzi o to, by tworzyć dobre żłobki. Chciałem wprowadzić do obrad punkt mówiący o dofinansowaniu dla żłobka niepublicznego, to punkt ten został zdjęty z porządku obrad.

Prezydent Szełemej mocno broni swojego zdania.
- Analizowaliśmy program poprawy opieki nad najmłodszymi i uznaliśmy, że takie są potrzeby - mówi prezydent. - Mamy postulaty, by budować żłobki publiczne i to robimy. U nas jeszcze niedawno było tak, że 75 procent dzieci uczęszczało do przedszkoli niepublicznych, a tylko 25 procent do publicznych, a uważam, że te wskaźniki powinny wyglądać inaczej.

Zdaniem Romana Szełemeja żłobki i przedszkola publiczne są potrzebne i do tego są finansowane w dużym stopniu ze środków unijnych i rządowych. To jednak nie przekonuje Marka Rząsowskiego.
- Rząd wspiera przedszkola i żłobki, ale należy pamiętać, że te projekty pomocowe się skończą po 2 czy 3 latach i wtedy koszt pobytu dziecka w przedszkolu publicznym będzie wyższy od tego w przedszkolu niepublicznym - twierdzi radny.

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group