Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 4372
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: „Rajdowy świat wczoraj i dziś”

Środa, 3 maja 2017, 8:22
Aktualizacja: 8:40
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: „Rajdowy świat wczoraj i dziś”
Fot. Robert Bajek
W kawiarni Sztygarówka na terenie Starej Kopalni odbyło się spotkanie pod nazwą „Rajdowy świat wczoraj i dziś”, którego gośćmi byli Jerzy Mazur i Paweł Drahan.

Jerzy Mazur jest wielokrotnym mistrzem Polski i Europy w wielu dyscyplinach motorsportu. Jako pierwszy Polak w historii znalazł się na mecie Rajdu Dakar. Jest założycielem Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych w Wałbrzychu, w którym znajdują się eksponaty i pamiątki między innymi Roberta Kubicy, Krzysztofa Hołowczyca, Macieja Szczepanika, Macieja Wisławskiego, Adama Małysza czy Xaviera Panseri.

W Muzeum stworzonym przez Jerzego Mazura można też zobaczyć wiele sportowych samochodów, wśród których jest też Star 266, za kierownicą którego Jerzy Mazur brał udział Rajd Dakar w 1988 roku. Natomiast Paweł Drahan to pochodzący z Wałbrzycha pilot rajdowy, który pilotował między innymi auto wielokrotnego Rajdowego Mistrza Polski - Leszka Kuzaja.

Tematem spotkania były oczywiście wyścigi i rajdy samochodowe w każdym aspekcie - organizacyjnym, sprzętowym i sportowym a obaj goście opowiadali o swoich przeżyciach, przygodach i przebiegu kariery w sporcie motorowym. Warto zaznaczyć, że Jerzy Mazur kilka dni temu, na mecie 45. Rajdu Świdnickiego – KRAUSE został odznaczony Brązową Odznaką Ministra Sportu i Turystyki „Za Zasługi dla Sportu”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group