Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 2655
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Ratownicy GOPR uczyli bezpieczeństwa w zimie

Środa, 8 lutego 2017, 13:39
Autor: red
powiat wałbrzyski: Ratownicy GOPR uczyli bezpieczeństwa w zimie
Fot. organizatorzy
"Bezpieczna zima” – pod takim hasłem odbył się piknik z ratownikami wałbrzysko – kłodzkiej grupy GOPR dla wychowanków powiatowych domów dziecka i Specjalnego Ośrodka Szkolno –Wychowawczego w Nowym Siodle.

Ratownicy opowiadali młodzieży o zasadach bezpiecznych spacerów, jak się ubrać w góry, szczególnie zimą i co zrobić żeby nie stracić głowy gdy człowiek zabłądzi lub wydarzy się wypadek.

Młodzież uczyła się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, poznała tajniki sprzętu ratowniczego, a dodatkową atrakcją była obecność specjalistycznego sprzętu, używanego np. do zimowego utrzymania dróg. Pługi, traktory, pługopiaskarki pojawiły się dzięki uprzejmości przedsiębiorców z powiatu wałbrzyskiego. Wszystkich do Nowego Siodła zaprosił i był pomysłodawcą imprezy, wicestarosta wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski.
- Uważam, że młodzież nie ma szansy na co dzień poznać zasad funkcjonowania takiego sprzętu, jak się go wykorzystuje i jaką rolę pełni podczas takiej aury jak ta za oknem - mówi Krzysztof Kwiatkowski.

Uczniowie i wychowankowie obu placówek byli zachwyceni. Przedsiębiorcy zorganizowali przejażdżki ciągnikiem New Holland i ciągnikiem siodłowym DAF, który cieszył się największym zainteresowaniem przyszłych kierowców. Do każdego pojazdu można było wejść, zrobić sobie zdjęcie, spróbować własnych sił jako operator koparki czy piaskarki.

Dla rozgrzewki płonęły ogniska i piekła się kiełbaska własnoręcznie przyrządzana nawet przez najmłodszych uczestników pikniku.
- Chciałbym bardzo podziękować właścicielom firm, że tak licznie odpowiedzieli na mój apel o wsparcie organizacji pikniku, za wyrozumiałość i okazane wielkie serce dla dzieciaków – mówi wicestarosta. – Dziękuję - Firmie Margo, Firmie Sanikom, Transport drogowy Roman Szewczuk, Transport Stanisław Kapuła, Firmie Sta-Pol Stanisław Skrzyniarz, a w szczególności Firmie Records prowadzonej przez Grzegorza Morawskiego. Dziękuję również dyrektorkom obu placówek za pomoc w organizacji pikniku.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group