Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2487
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

"Razem bezpieczniej"

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 6 listopada 2017, 6:42
Aktualizacja: 12:06
Autor: red
Fot. organizatorzy
W środę 8 listopada 2017 od godz. 9.30 będzie odbywał się w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia konkurs wiedzy o policji "Razem Bezpieczniej" realizowany przez: Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu, Dolnośląską Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy we Wrocławiu.

Finał rejonowy składa się z dwóch części.

I część polega na udzieleniu pisemnych odpowiedzi na 20 pytań testowych - czas 30 minut. Test rozwiązywany jest indywidualnie przez każdego uczestnika zespołu. W przypadku otrzymania jednakowej ilości punktów po ostatniej konkurencji jury weźmie pod uwagę czas oddania pracy pisemnej.

II część polega na artystycznym i manualnym wykonaniu pracy. Zadaniem uczestników będzie napisanie/ ułożenie krótkiego wiersza (składającego się max. z 3 zwrotek) na wylosowany temat związany z porządkiem publicznym. Będzie on dotyczył np. bezpieczeństwa w sieci internetowej lub innego zagadnienia, którego przewodnia myśl będzie określała poczucie spokoju społecznego. Kolejnym etapem będzie uwiecznienie wiersza w formie plastycznej na afiszu formatu A2. Celem przewodnim jest stworzenie prac o różnorodnej tematyce związanej z równowagą i spokojem społecznym, jako gwarantem zapewniającym poczucie bezpieczeństwa i stabilności.

Sposób, forma i technika wykonania pracy są dowolne – może to być zarówno praca wykonana techniką farb plakatowych, flamastrów, mozaiki, plasteliny czy też innych technik. Dopuszczalne też jest wykonanie pracy formą 3D, tzn. zawierającą elementy przestrzenne umieszczane na plakacie, jako jego część. Oznacza to, że skomplikowane elementy mogą zostać przygotowane wcześniej. Jak np. wykonanie znaku drogowego w formie 3D i umieszczenie go na plakacie. Dozwolone jest wymienianie się między drużynami wcześniej przygotowanymi materiałami do prac. Na afiszu można umieszczać wycinki z gazet. Brystol A2 – zapewnia organizator (Hufiec Pracy), natomiast pozostałe materiały: farby, plastelina oraz kredki itp.– grupy zapewniają sobie we własnym zakresie. Do egzaminu przystępuje tylko i wyłącznie młodzież, bez przedstawicieli OHP i KPP/ KMP.

Wszystkie grupy przystępują do pracy w jednym czasie. Czas realizacji plakatu to 60 minut.

Konkursowi „Razem Bezpieczniej” będzie towarzyszył dodatkowy konkurs pn. „Dyskryminacja – to nie jest w modzie!”. Praca powinna mieć formę:

- krótkiego, max. 3 minutowego spotu reklamowego, zaadresowanego do młodzieży, nawołującego do przestrzegania zasad poszanowania drugiego człowieka (ze względu na różnice rasowe, etniczne czy religijne), zgodnie z Ustawą równościową z dnia 3 grudnia 2010 roku z późn. zm. Spot winien być opracowany w formie filmu – zawierającego obraz i dźwięk, a materiały w nich wykorzystane nie będą naruszać własności intelektualnej w rozumieniu Ustawy o prawach autorskich (muzyka).

Prace będą odbierane i eksponowane przez przedstawicieli DWK OHP w dniu finału rejonowego. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w późniejszym terminie, o czym zostaną powiadomieni przedstawiciele OHP.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w konkursie towarzyszącym (spot reklamowy) zostaną nagrodzeni upominkami rzeczowymi z Wydziału Prewencji KWP we Wrocławiu, a ich zawartość umieszczona na stronie internetowej KWP we Wrocławiu oraz stronie KGP.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group