Czytających: 5977

Wałbrzych, OSiR: RC: Team Tatuśko zdeklasowany przez ZRB Mazur

Wtorek, 19 stycznia 2010, 10:32
Aktualizacja: 0:42
Będący jeszcze trzy tygodnie temu wiceliderem rozgrywek Team Tatuśko, po porażce z ZRB Mazur 1:6, stracił praktycznie szanse na zdobycie mistrzostwa ligi. Mazurzy dzięki remisowi PapTransu z Victorią 4:4 zwiększyli swoją przewagę nad drugą drużyną do trzech punktów.

W najważniejszym pojedynku poniedziałkowej serii gier podopieczni Mariusza Tatuśki utrzymywali korzystny rezultat do 11 minuty. Wtedy to rzut karny dla ZRB wykorzystał Morawski i było 1:1. W drugiej części meczu zawodnicy Teamu Tatuśko postawili wszystko na jedną kartę i to się zemściło. Mazurzy wykorzystali błędy bramkarza oraz to, że w końcówce między słupkami stanął sam Mariusz Tatuśko i wygrali 6:1.

W drugim z meczów na szczycie sytuacja na boisku zmieniała się kilkukrotnie. Najpierw prowadził PapTrans 1:0, chwilę później było 3:1 dla Victorii. W 25 minucie gola na 4:3 dla PapTransu zdobył Błażyński, a festiwal strzelecki zakończył Choma, ratując Victorię przed stratą trzech punktów.

O mały włos niespodzianki nie sprawiliby gracze Zebry Mieroszów. Outsider prowadził już z Rewelem 4:1, a jednak przegrał 5:10. W ostatnim z meczów wciąż licząca się w walce o mistrzostwo Trans-Tatra pokonała 2:0 Faurecię.