Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 2741
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Realizacja inwestycji drogowych na terenie gminy Czarny Bór trwa

Wiadomości: Region
Czwartek, 23 sierpnia 2012, 6:31
Aktualizacja: 6:35
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Blisko milion złotych to wartość inwestycji drogowych realizowanych na terenie Gminy Czarny Bór.

Koniec sezonu letniego wiąże się także z końcem procesu inwestycyjnego związanego z budową i remontem dróg. Obecnie kończą się prace przy remoncie dróg w miejscowościach Witków, Czarny Bór, Borówno oraz Grzędy. Nakłady Gminy Czarny Bór to ponad 500 000 zł, z tego znaczna cześć pochodzi ze środków zewnętrznych. Na terenie gminy trwają też prace na drogach powiatowych, które częściowo współfinansowane są ze środków Gminy Czarny Bór. Największymi zadaniami wykonywanymi przez Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu jest remont drogi Witków - Jabłów oraz budowa chodnika w Witkowie. Wartość tych prac wyceniona jest na ponad 300 000 złotych.

Gmina Czarny Bór wspólnie z Kopalnią Melafiru Sp. z o.o. w Czarnym Borze oraz Starostwem Powiatowym w Wałbrzychu uzyskały dokumenty umożliwiające rozpoczęcie prac przy I etapie najważniejszej inwestycji drogowej dla Mieszkańców Gminy, czyli budowy obejścia Czarnego Boru. Realizacja inwestycji pozwoli na przeniesienie ruchu ciężkich samochodów transportujących kamień z kopalni melafiru na bocznicę kolejową poza tereny zabudowane. Wspólne działania mają na celu zmniejszenie uciążliwości, jakimi z pewnością jest hałas oraz zapylenie wynikające z transportu kruszyw przez tereny mieszkaniowe.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~żαℓ мι ¢ιę 23-08-2012 22:00
Pan Wójt przed wyborami obiecał obwodnicę i co dopiero po dwóch latach siadł do stołu, to jakaś kpina!!! W takim tempie to 50 lat braknie! Zamiast ustalać szczegóły z kopalnia stał się celebryta i organizatorem festynów. A tłuste lata dla kopalni i starostwa powoli się kończą.
~ 24-08-2012 22:25
a gdzie remont drogi w Grzędach?w Witkowie nawet polne się aswaltem wylewa
~ 24-08-2012 22:26
a gdzie remont drogi w Grzędach?w Witkowie nawet polne się aswaltem wylewa

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group