Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 2605
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Reformują szkolnictwo zawodowe

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 28 czerwca 2010, 17:10
Aktualizacja: 17:11
Autor: Sven
Uczestnicy konferencji oświatowej
Fot. Sławomir Pawlik
W wałbrzyskim hotelu Maria trwa zaplanowana na dwa dni konferencja „Dolny Śląsk modernizuje kształcenie zawodowe”.

„Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku” jest projektem współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Przedsięwzięcie jest realizowane od 1 czerwca 2009 roku przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląskie Centrum Informacji Zawodowej i Doskonalenia Nauczycieli w Wałbrzychu. Zakończenie planowane jest na 30 września 2014 roku.

Imponujący budżet, 100 000 000 zł., ma pomóc w doprowadzeniu do realizacji celu, jakim jest zwiększenie atrakcyjności i jakości kształcenia zawodowego młodzieży Dolnego Śląska. Przekładając to na nasze, chodzi o to, by szkoły zawodowe nie „hodowały” bezrobotnych.

Pierwszy rok pracy zaowocował sporymi osiągnięciami. Było to o tyle łatwe, że start nastąpił z wyjątkowo niskiego poziomu. Zdecydowana większość szkół zawodowych bardzo wyraźnie odstawała od współczesnych wymagań rynku pracy. Zanotowano jednak opóźnienia w realizacji niektórych elementów projektu. Na ich nadrobienie jest na szczęście jeszcze dużo czasu.

Ważne jest to, że do realizacji projektu przystąpiły wszystkie powiaty województwa dolnośląskiego. Taka sytuacja powinna mieć zbawienny wpływ na poziom pracy. Przecież nikt ze starostów nie będzie chciał być na szarym końcu. Tym bardziej, że jest się do czego porównywać. Podobny projekt jest realizowany w województwie małopolskim.

W wałbrzyskim spotkaniu biorą udział przedstawiciele instytucji oświatowych z całego regionu, nauczyciele, przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej, parlamentarzyści.

Pozostaje mieć nadzieję, że temu zacnemu gronu nie zniknie z oczu uczeń, który ma być ostatecznym beneficjentem projektu.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group