Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 2549
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Rękawiczki nie dla wszystkich

Środa, 29 kwietnia 2020, 8:34
Aktualizacja: Czwartek, 30 kwietnia 2020, 9:24
Autor: JAZ
Wałbrzych/Kraj: Rękawiczki nie dla wszystkich
Fot. pixabay.com
Kolejne zmiany w obostrzeniach, które weszły w życie, dotknęły również zmiany w korzystaniu z rękawiczek jednorazowych. Od poniedziałku nie wszyscy muszą zakładać jednorazowe rękawiczki w sklepach. Kogo ta zmiana będzie dotyczyć?

Klienci, którzy nie będą musieli się troszczyć o jednorazowe rękawiczki są jednak bardzo wąskim gronem osób, które wyjątkowo rzadko samodzielnie w takich miejscach się pojawia. Z tego obowiązku zwolniono bowiem osoby cierpiące na zaburzenia rozwoju czy niepełnosprawne intelektualnie. Dodatkowo zapis ten dotyczy również osób, które mają z założeniem rękawiczek problem.

Przy okazji zmian warto również wiedzieć, że osoby te nie muszą nosić przy sobie stosownego orzeczenia ani zaświadczenia lekarskiego. Dodatkowo w tym samym dokumencie poszerzono grono ludzi, których nie będzie obowiązywać nakaz noszenia maseczek, zastępując je przyłbicami. Zmiana dotyczyć będzie pracowników urzędów administracji publicznej lub jednostek organizacyjnych wykonujących zadania publiczne.

Nowe zapisy w prawie zostały opublikowane w Dzienniku Ustaw już niedzielnego wieczoru. Przygotowana przez Radę Ministrów nowelizacja rozporządzenia z 19 kwietnia 2020 roku. Wprowadzone w niej łagodzenia są jednymi z wielu, jakie Polski Rząd zapowiedział podczas poświątecznej konferencji prasowej.

Twoja reakcja na artykuł?

1
8%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
15%
Złości
9
69%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group