Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 3323
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Rekordowa inwestycja

Czwartek, 19 grudnia 2019, 8:29
Aktualizacja: Piątek, 20 grudnia 2019, 9:13
Autor: JAZ
REGION, Szczawno-Zdrój: Rekordowa inwestycja
Fot. JAZ
W Szczawnie–Zdroju podpisano umowę na budowę obiektu Zespołu Szkolno–Przedszkolnego. Będzie to największa w historii powojennej uzdrowiska inwestycja, jaka zostanie zrealizowana. Przetarg na budowę obiektu wygrała firma: Sirbud Minari, która obecnie jest odpowiedzialna za budowę szczawieńskiego Delfinka.

W spotkaniu uczestniczyli radni, przedstawiciele szkół, urzędów, wykonawcy inwestycji.
- Jest mi niezmierni miło wszystkich powitać. Jest to historyczna chwila dla Szczawna. Przystępujemy bowiem do II etapu. Mamy za sobą okres planowania. Teraz przyszedł czas na realizację inwestycji. Jestem przekonany, że większość mieszkańców dążyła do tego, żeby to zadanie zostało zrealizowane. Wspólnie podjęliśmy zadanie realizacji tak dużej inwestycji. Jest mi więc niezmierni miło, że możemy sfinalizować to, o czym mówiło się już od lat, jeszcze za czasów moich poprzedników – mówił Marek Fedoruk, burmistrz Szczawna Zdroju.

Dotychczasowe inwestycje, jak budowa hali sportowej, boiska czy powstającego obecnie basenu, realizowane były w dużej części z dofinansowań z Ministerstwa Sportu, Starostwa Powiatowego, środków unijnych, ale także w dużej części z funduszy samego miasta.
- Przystępujemy do realizacji kolejnego, największego zadania. Jestem szczęśliwy, że firma Sirbud Minari wygrała przetarg na budowę szkoły. Wydaje się, że jest to najlepsza firma, jaka mogła to zrobić. Potwierdzam, że zadanie zostanie zrealizowane zgodnie z harmonogramem. Jestem pewien, że uda nam się budynek do użytku oddać w 2023 roku. Budowa szkoły jest finansowana z budżetu miasta, ale złożyliśmy też wnioski o dofinansowanie ze środków unijnych i czekamy na rozstrzygnięcie konkursów – dodaje Marek Fedoruk.

Prawdopodobny koszt budowy wyniesie blisko 20 milionów złotych
- Ja także cieszę się, że ten projekt będzie przez nas realizowany. Po pierwsze dlatego, że uczyłem się w szkole w Szczawnie-Zdroju, tutaj brałem ślub i tutaj moja żona była dyrektorem i nauczycielem w szkole. Zrobimy wszystko żeby dotrzymać obiecanych terminów – mówił Daniel Sip, prezes Sirbud Minari.

Twoja reakcja na artykuł?

7
64%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
27%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group