Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 3732
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Rekordzista z Głuszycy

Poniedziałek, 12 lipca 2021, 7:36
Aktualizacja: 11:08
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Rekordzista z Głuszycy
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze z Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego w miniony weekend zatrzymali w naszym regionie siedmioro kierujących, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Rekordzista – poruszający się rowerem 47–latek – miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W piątek w nocy – około godziny 1:40 - policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy na ul. Armii Krajowej w Wałbrzychu dokonali kontroli samochodu osobowego, którym kierował 21-letni mężczyzna. Okazało się, że młody wałbrzyszanin znajdował się pod wpływem alkoholu, a badanie wykazało u niego 0,83 promila tej substancji w organizmie. Sprawcy przestępstwa policjanci odebrali podczas czynności prawo jazdy. Tego samego dnia po godzinie 23:00 inni funkcjonariusze „drogówki” w Wałbrzychu, ale na ul. Kasztelańskiej, zatrzymali mieszkankę naszego miasta poruszającą się samochodem osobowym. W tym przypadku wynik badania 48-letniej wałbrzyszanki to 1,24 promila alkoholu w organizmie. Kobieta w trakcie kontroli również utraciła uprawnienia do kierowania pojazdami.

W sobotę nad ranem policjanci ruchu drogowego przeprowadzili w Dziećmorowicach akcję „Trzeźwy poranek”. Około godziny 7:45 44-latek jadący samochodem osobowym wydmuchał 0,29 promila alkoholu, a kilkadziesiąt minut później 35-latek jechał pojazdem mając blisko 0,5 promila tej substancji w organizmie. Obaj kierujący również utracili podczas kontroli prawa jazdy.

Tego samego dnia policjanci na terenie powiat wałbrzyskiego kontrolowali jeszcze dwóch rowerzystów. Pierwszy z nich wpadł w ręce mundurowych z „drogówki” około godziny 10:00, po tym jak jechał mając 1,66 promila alkoholu w organizmie ulicą Sienkiewicza w Głuszycy. Po godzinie 17:00 funkcjonariusze miejscowego komisariatu na ul. Grunwaldzkiej z Głuszycy kontrolowali natomiast 47-latka. Mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego wydmuchał 2,77 promila.

Dzisiaj nad ranem – około godziny 5:30 - w ręce funkcjonariuszy z Głuszycy wpadł jeszcze 27-latek z powiatu kłodzkiego. Do kontroli samochodu dostawczego doszło na ul. Noworudzkiej w Jedlinie-Zdroju. Mężczyzna miał 0,43 promila alkoholu w organizmie Policjanci w tym przypadku również zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym.

Twoja reakcja na artykuł?

3
17%
Cieszy
1
6%
Hahaha
1
6%
Nudzi
1
6%
Smuci
0
0%
Złości
12
67%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group