Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 2479
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Remont „Biblioteki pod Atlantami” dobiega końca

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 22 stycznia 2015, 15:53
Aktualizacja: Sobota, 24 stycznia 2015, 15:02
Autor: opr.red.
Fot. red.
Remont „Biblioteki pod Atlantami” w zakresie termomodernizacji dobiega powoli końca.

-Za nami już wymiana instalacji grzewczej, a także wszystkich okien w całym budynku. Teraz tylko trzeba dokończyć ich obróbkę wewnątrz pomieszczeń. Naprawiono i docieplono dach, wymieniono rynny i rury spustowe. Wreszcie w naszych pomieszczeniach jest ciepło i zima nam nie straszna, jak miało to miejsce przez ostatnie kilkanaście lat. Odnowiono elewację zewnętrzną wraz z imponującymi Atlantami – wizytówką wałbrzyskiej książnicy. Trwają jeszcze prace mające na celu poprawienie izolacji zewnętrznej obiektu od strony ul. 1-go Maja, a także inne prace wykończeniowe. Budynek zostanie podświetlony od zewnątrz, przez co jako zabytek zyska jeszcze bardziej na wyglądzie- mówi Renata Nowicka Dyrektor „Biblioteki pod Atlantami”.

Wewnątrz Biblioteki zniknęły nie tylko rusztowania zewnętrzne, ale i te które trzeba było ustawić w atrium . Lada moment i tu prace powinny się zakończyć. Już docieplono i otynkowano ściany, a także wymieniono drzwi wjazdowe od strony ul. 1-go Maja. Musi jeszcze zostać zamontowany nowy świetlik nad atrium i będzie można udostępnić wejście do sali multimedialnej, tzw. Akademii Młodych, która ze względu na szeroki front robót prowadzonych w tym miejscu niemal od początku remontu, nie mogła być dostępna dla użytkowników.

-Nie wszystkie pomieszczenia uda się wyremontować w całości, nie jest to przewidziane w zakresie inwestycji, ale staramy się o dodatkowe środki i jeśli się uda to Biblioteka w niedługim czasie będzie jeszcze piękniejsza i atrakcyjniejsza dla korzystających. W niektórych działach udostępniania zostały już zakończone zaplanowane w ramach tej inwestycji prace, jak choćby w Oddziale Dziecięco-Młodzieżowym, w którym już od poniedziałku trwają „Ferie w Bibliotece”, a dzieci bezpiecznie mogą spędzić wolny czas i skorzystać z naszej oferty bezpłatnych zajęć. Także w innych działach bibliotecznych roboty wykończeniowe nie powinny już długo potrwać Wszyscy niecierpliwie czekamy na całkowite zakończenie inwestycji, przewidzianej do końca lutego. Przed nami ogrom prac porządkowych właściwie we wszystkich pomieszczeniach bibliotecznych, ale mimo wielu utrudnień i niedogodności czytelnicy prawie przez cały okres remontu Biblioteki mogli korzystać z naszych działów udostępniania. Zdecydowanie trudniej było nam w tym czasie organizować imprezy biblioteczne, ale jak już wspomniałam – zapraszamy wszystkie dzieci spędzające ferie zimowe w mieście na nasze zajęcia „W magicznym świecie baśni Andersena”, a przed nami wiele ciekawych propozycji, w tym spotkania autorskie z popularnymi i nagradzanymi twórcami dobrej literatury, wieczór poezji, wystawy, imprezy biblioteczne i wiele niespodzianek, które mam nadzieję spodobają się naszym odbiorcom. Wiele atrakcyjnych propozycji mają także nasze filie biblioteczne. O szczegółach jak zwykle poinformujemy w stosownym czasie--dodaje Renata Nowicka Dyrektor „Biblioteki pod Atlantami”.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~qwert 22-01-2015 13:16
fajnie :)
~rś 22-01-2015 15:41
Pozdrawiam Dział Regionalny

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group