Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 3325
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca Górna: Remontują ulicę Graniczną

Czwartek, 21 lipca 2022, 6:41
Autor: red
REGION, Głuszyca Górna: Remontują ulicę Graniczną
Fot. Ziemia Wałbrzyska
– Wspólnie z Markiem Masiukiem Członkiem Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego przyglądaliśmy się postępowi prac prowadzonych na drodze powiatowej nr 3363 D ul. Graniczna w Głuszycy Górnej – informuje starosta Krzysztof Kwiatkowski.

Jest to droga ważna z punktu widzenia ruchu turystycznego i mieszkańców, ponieważ biegnie do pieszego przejścia granicznego w Janowiczkach po stronie czeskiej.

- Od wielu lat droga była w złym stanie technicznym. Dzięki pozyskaniu środków z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 1 milion 520 tys. 180,75 zł mogliśmy gruntownie przebudować drogę. Poza nową nawierzchnią remontowany jest też system odwodnienia, co w naszej górskiej rzeczywistości ma bardzo ważne znaczenie dla trwałości drogi - kontynuuje starosta.

Wykonawcą inwestycji jest Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów sp. z o.o. a całkowity koszt zadania wyniósł 1 645 190, 27 zł.

- Mam nadzieję, że po zakończeniu przez nas tej inwestycji, której termin realizacji przewidziany jest do 7 listopada, pozostali zarządcy drogi - czyli Gmina Głuszyca i Lasy Państwowe, również przystąpią do remontu zarządzanych przez siebie odcinków tej drogi - mówi Krzysztof Kwiatkowski.

Twoja reakcja na artykuł?

15
60%
Cieszy
2
8%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
5
20%
Złości
3
12%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group