Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 3138
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Remontujesz dom lub mieszkanie? Sprawdź, gdzie wyrzucić gruz po remoncie!

Wtorek, 12 lipca 2022, 6:35
Autor: materiał zewnętrzny
Wałbrzych/Kraj: Remontujesz dom lub mieszkanie? Sprawdź, gdzie wyrzucić gruz po remoncie!
Fot. użyczone
Nie wszystkie odpady mogą trafić do śmietników komunalnych – w przypadku śmieci poremontowych takie postępowanie może zakończyć się otrzymaniem wysokiego mandatu. Z myślą o uniknięciu kar finansowych warto pomyśleć, gdzie wyrzucić odpady budowlane po remoncie. Najwygodniejszą metodą legalnego pozbycia się gruzu jest wynajem kontenerów. Jak zamówić taką usługę?

Gruz i odpady poremontowe w klasyfikacji odpadów

Gruz i inne nieczystości poremontowe to grupa odpadów budowlanych, które ze względu na swoje właściwości nie powinny znaleźć się w tradycyjnych koszach na śmieci. Taka procedura nie jest kwestią przypadku – obecność ciężkich elementów ceramiki budowlanej lub fragmentów betonowych struktur mogłaby spowodować uszczerbek na zdrowiu osób zajmujących się zawodowo odbiorem i przetwórstwem śmieci komunalnych. Pojazdy transportowe oraz maszyny w sortowniach miejskich również nie są przystosowane do obrotu takimi odpadami.

Klasyfikacja odpadów budowlanych wyróżnia kilka kategorii nieczystości poremontowych. Najpopularniejsze z nich to:
• gruz czysty – odpady betonowe, gruz ceglany oraz gleba, ziemia i kamienie inne niż określone kodem 17 05 04,
• gruz zmieszany – odpady gruzu czystego z domieszką ceramiki budowlanej, części armatury, płyt gipsowo-kartonowych, oraz wybranych elementów wyposażenia (inne niż określone kodem 17 01 06),
• zmieszane odpady budowlane – folie, elementy drewniane, fragmenty metalowych ram, kartony, opakowania po farbach i materiałach budowlanych.

Co zrobić z gruzem po remoncie?

Odpady poremontowe w niewielkiej ilości można dostarczyć do PSZOK-a, czyli gminnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Takie miejsca zazwyczaj znajdują się w każdym mieście. Niestety wadą rozwiązania jest ustalany przez gminę limit ilościowy odpadów, które można dostarczyć w ciągu jednego roku. Dodatkowo transport należy zorganizować we własnym zakresie, dlatego wywóz gruzu do punktu sprawdzi się tylko przy niewielkim remoncie.

Najwygodniejszym sposobem pozbycia się odpadów poremontowych jest skorzystanie z profesjonalnych usług odbioru gruzu w kontenerach. Wywóz gruzu w Wałbrzychu https://eko-logis.com.pl/kontenery-walbrzych/ i okolicach oferuje firma Eko-Logis, która w branży funkcjonuje od wielu lat. Dzięki szybkiej realizacji zleceń i szerokiej ofercie kontenerów na wynajem można sprawnie pozbyć się śmieci poremontowych każdego rodzaju.

Zamów kontener na odpady budowlane

Kontenery na wynajem ułatwiają sprzątanie po remoncie niezależnie od jego skali. Z usług firmy Eko-Logis korzystają zarówno osoby prywatne, jak i duże przedsiębiorstwa budowlane. W ofercie dostępne są kontenery o pojemności od 2,5 do 10,5 m³. Przy większych inwestycjach można zamówić pojemniki gromadzące nawet 36 m³ gruzu.
Kontenery mogą odpowiadać różnym rodzajom wytwarzanych odpadów. Wybierając pojemniki na gruz czysty, około 90% odpadów może trafić do recyklingu. Pozostałe kontenery sprawdzą się przy składowaniu:

• zmieszanych odpadów poremontowych,
• odpadów wielkogabarytowych,
• złomu,
• papy,
• odpadów opakowaniowych,
• odpadów zielonych,
• innych odpadów poremontowych.

Jak zamówić kontener na gruz?

Kontenery na gruz lub inne odpady budowlane można zamawiać telefonicznie, mailowo lub bezpośrednio przez stronę internetową https://eko-logis.com.pl/ (wystarczy przejść do zakładki Zamów kontener on-line). Przy składaniu zamówienia na kontener należy wprowadzić adres podstawienia pojemnika, wybrać rodzaj odpadu, a także liczbę i pojemność. Na końcu pozostaje zaznaczyć w kalendarzu datę podstawienia i odbioru kontenera – zazwyczaj zamówienia realizowane są w ciągu jednego dnia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
2
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
17%
Smuci
1
17%
Złości
2
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group