Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1928
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rewitalizacja Starego Miasta w Świebodzicach

Wiadomości: Świebodzice
Poniedziałek, 22 kwietnia 2013, 6:25
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Kilka dni temu rozpoczął się II etap rewitalizacji Starego Miasta w Świebodzicach. To duże zadanie, na które Gmina Świebodzice pozyskała dofinansowanie z funduszy europejskich w wysokości 70 % kosztów inwestycji. Zadanie obejmie modernizację nawierzchni ulic i chodników w obrębie Rynku oraz ulic przyległych: Sienkiewicza, Prusa, Żeromskiego, Kopernika oraz odcinka Szkolnej. Wartość tego zadania to ponad 2 mln zł.

Równolegle do prac rozpoczętych przez gminę, pojawiły się także rusztowania na wielu kamieniach. To także rewitalizacja z udziałem pieniędzy unijnych - tu jednak realizatorem zadania są wspólnoty mieszkaniowe, zrzeszone pod zarządem firmy Prefekt. Wspólnoty "skrzyknęły się", stworzyły wspólny wniosek i złożyły do Urzędu Marszałkowskiego. Dzięki dofinansowaniu uda się kompleksowo zmodernizować 22 budynki. Będą to wymiany dachów, kominów, nowe elewacje i klatki schodowe. Wartość projektu to prawie 3,2 mln zł. Dofinansowanie wyniosło blisko 1,8 mln zł.

- Lokatorzy bardzo się cieszą, z radością obserwują pierwsze prace, szczególnie cieszą ich np. klatki schodowe, które nie były odnawiane od dziesięcioleci - mówi Małgorzata Daszkiewicz z firmy Prefekt. - To największy boom inwestycyjny na mieniu wspólnot od momentu ich powstania w naszym mieście.

Remonty kamienic potrwają do końca roku, prace związane z rewitalizacją ulic mają się zakończyć w sierpniu. Do tego czasu w Rynku i ulicach przyległych będą utrudnienia w komunikacji. Informacje na ten temat w postaci ulotki trafiły już do wszystkich mieszkań.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group