Czwartek, 16 września
Imieniny: Edyty, Kamili, Kornela
Czytających: 3602
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Robią testy przesiewowe

Środa, 3 czerwca 2020, 11:34
Aktualizacja: Czwartek, 4 czerwca 2020, 8:37
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Robią testy przesiewowe
Fot. Gmina Miasto Boguszów–Gorce
Od dziś Urząd Miejski w Boguszowie – Gorcach rozpoczął przeprowadzanie badań testami przesiewowymi na obecność Sars–Cov–2 u pracowników szkół podstawowych oraz przedszkoli. Następnie badania zostaną wykonane w gminnych jednostkach organizacyjnych.

Testy przesiewowe (testy kasetkowe) wykazują obecność przeciwciał powstających po kontakcie z wirusem, badanie zaś odbywa się poprzez pobranie niewielkiej ilości krwi. Testy kasetkowe nie potwierdzają, ani nie wykluczają, zakażenia koronawirusem. Dodatni wynik tego badania może świadczyć o przebyciu zakażenia w przeszłości lub toczącej się infekcji. Wynik ujemny zaś nie wyklucza zakażenia wirusem SARS-CoV-2, jednak wskazuje, że we krwi badanej osoby nie ma jeszcze przeciwciał przeciwko temu zarazkowi. Na stwierdzenie obecności wirusa w organizmie pozwalają dopiero badania molekularne metodą real time RT-PCR, które przygotowuje się poprzez pobranie wymazu z gardła lub nosogardzieli.
- Powyższe badania dadzą nam pewność, że boguszowscy nauczyciele są zdrowi, a szkoły bezpieczne i mogą do nich uczęszczać dzieci – mówi Zastępca Burmistrza Miasta Boguszowa – Gorc Sebastian Dapała.

Twoja reakcja na artykuł?

1
13%
Cieszy
2
25%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
13%
Złości
3
38%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group