Wtorek, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 4271
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Roczna odprawa

Poniedziałek, 7 lutego 2022, 12:34
Aktualizacja: 14:06
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Roczna odprawa
Fot. KMP Wałbrzych
W miniony piątek Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu nadkom. Krzysztof Lewandowski podsumował rok 2021 podczas odprawy służbowej, w której udział wzięli Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Grzegorz Macko oraz samorządowcy z terenu gmin powiatu wałbrzyskiego i samego Wałbrzycha.

Podczas odprawy Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu nadkom. Krzysztof Lewandowski podsumował działania pionów kryminalnych, prewencji, a także pionu logistycznego. Opowiedział o realizacji cyklicznych akcji prewencyjnych takich jak „Dzielnicowy bliżej nas”, „Bezpieczne wakacje”, „Bezpieczne Ferie”, czy też o nowatorskim programie przeznaczonych dla osób starszych pn. „Senior online”. Przypomniał o dużej aktywności mieszkańców na „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Tylko w zeszłym roku policjanci odnotowali na niej ponad tysiąc zgłoszeń. Komendant omówił również współpracę z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego, Nadleśnictwem Wałbrzych, Strażą Pożarną, Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, Strażami Miejskimi czy też Strażą Ochrony Kolei.

Nie mogło zabraknąć informacji o udanych poszukiwaniach osób zaginionych oraz wielokrotnym ratowaniu życia ludzkiego przez policjantów. Była mowa także o imprezach masowych i zgromadzeniach, podczas których w poprzednim roku funkcjonariusze nie odnotowali żadnych poważnych incydentów. Nie zabrakło informacji o akcjach ruchu drogowego wpływających na poprawę bezpieczeństwa na ulicach naszego miasta i regionu, w tym o działaniach eliminujących z naszych dróg nietrzeźwych kierujących oraz piratów drogowych. Komendant podkreślił, że w Wałbrzychu i powiecie wałbrzyskim w zeszłym roku doszło do 94 wypadków, a codzienna służba ukierunkowana na bezpieczeństwo mieszkańców pozwoliła wyeliminować z dróg 222 kierujących będących pod wpływem alkoholu.

W 2021 roku na terenie Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego odnotowano ogółem 3138 zdarzeń. Dzięki skutecznej pracy funkcjonariuszy po raz kolejny ograniczona została ilość przestępstw najbardziej uciążliwych dla mieszkańców - z 1057 na 829. To o 228 zdarzeń mniej. Pomimo mniejszej liczby najpoważniejszych zdarzeń policjanci z naszego garnizonu zatrzymali natomiast o 218 sprawców przestępstw więcej niż w roku 2020. Komendant wspomniał, że od 2014 roku systematycznie w jednostce prowadzonych jest mniej postępowań przygotowawczych. W 2014 roku takich było aż 2049, w 2018 już tylko 1128, a w zeszłym roku było ich tylko 979. W 2018 roku poziom wykrywalności przestępstw kryminalnych osiągnął 84,2 %. W zeszłym roku było to 86,4 %. Z roku na rok jesteśmy także skuteczniejsi.

Nadkom. Krzysztof Lewandowski pozytywnie ocenił także współpracę z samorządowcami i podziękował za pomoc przy modernizacji sprzętu policyjnego oraz za wsparcie przy otwarciu Posterunku Policji w Mieroszowie. Przedstawił również główne priorytety na 2022 rok. W odprawie udział wzięli także zaproszeni goście: Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Grzegorz Macko, Starosta Powiatu Wałbrzyskiego Krzysztofa Kwiatkowski, Wiceprezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska oraz burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu wałbrzyskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

6
33%
Cieszy
5
28%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
6%
Smuci
1
6%
Złości
5
28%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group